į pradžią
KONCERTAI UŽUTRAKYJE
UŽUTRAKIO DVARAS
KAIP NUVYKTI
KONTAKTAI
APIE MUS
PARTNERIAI
SKAITYTI PLAČIAU
spausdinti
ADVENTO KALENDORIUS: 24 BISAI

KONCERTĄ PRISTATO
Gruodžio 26 d., antradienį, 13 val.

UŽUTRAKIO DVARO SODYBOS RŪMUOSE

Solistas

GINTARAS JANUŠEVIČIUS
, fortepijonas

Programa
24-rios virtuoziškiausios fortepijoninės miniatiūros.


Už muzikinių charakterių įvairovę Vokietijos spaudoje „chameleonu“ pramintas G. Januševičius dovanoja Lietuvos klausytojams savitą „Advento kalendorių“, kuriame sudėjo kiekvienai Advento dienai parinktas žėrinčias ir spalvingas pjeses – žymiausių pasaulio pianistų koncertinius bisus, o kartu ir savo atrastus muzikinius brangakmenius. „Tai bus virtuoziškas, daug fizinės ištvermės reikalaujantis pasirodymas. Žinome, kad bisai – išskirtinės miniatiūros įspūdžiui apie atlikėją sustiprinti – vainikuoja koncertų pabaigas. Man bus dideliu iššūkiu visame koncerte groti tokio lygio pjeses – mėgstamiausius mano bei žymiausius pianizmo istorijoje bisus.“, – dalinasi mintimis atlikėjas.


G. Januševičius muzikos pasaulyje išgarsėjo 2004-aisiais, tapęs jauniausiu prestižinio Tarptautinio Monrealio konkurso finalininku. Konkurso pusfinalyje jo paskambinti S. Rachmaninovo Etiudai-paveikslai Op. 39 buvo giriami tokių fortepijono meistrų, kaip Jean-Philippe Collard, Kum-Sing Lee, Michel Dalberto, Benedetto Lupo, o šio atlikimo įrašą kasmet transliuoja klasikinio radijo stotys nuo JAV iki Australijos. Pirmą kartą su orkestru pianistas skambino būdamas 15 metų, netrukus įvyko ir jo debiutas legendinėje Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos Didžiojoje salėje. Nuo tada įvairias solines bei kamerines programas jis pristatė daugelyje Lietuvos ir Vokietijos miestų, o taip pat Niujorke, Vašingtone, Hamamacu, Rio de Žaneire, Londone, Paryžiuje, Madride, Barselonoje, Berlyne, Romoje, Vienoje, Stokholme, Tel Avive, Šendžene, Varšuvoje, Prahoje, Budapešte, Dubline, Ciuriche, Kišiniove ir kt.

Atlikėjas mokėsi Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijoje bei Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje (mok. V. Potejenko, V. Kulikauskienė, J. Bialobžeskis), studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, mokslus tęsė Hanoverio aukštojoje muzikos ir teatro mokykloje (prof. Bernd Goetzke, Vladimiras Krainevas, Lazaris ir Valentina Bermanai). 

 

G. Januševičius yra koncertų ciklo „Plathner's Eleven“ įkūrėjas bei garbės meno vadovas, o taip pat vadovauja dviejų koncertinių salių veiklai bei dviems muzikos konkursams. Jis kasmet skaito paskaitas bei veda meistriškumo kursus Japonijoje, Kinijoje, Brazilijoje, Šveicarijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Rumunijoje, Moldavijoje, Izraelyje, Latvijoje bei Lietuvoje.BILIETUS PLATINA: 

ORGANIZATORIUS: VšĮ „Ambra Vox“
INFORMACIJA: +370 612 31170