į pradžią
KONCERTAI UŽUTRAKYJE
UŽUTRAKIO DVARAS
KAIP NUVYKTI
KONTAKTAI
APIE MUS
PARTNERIAI
SKAITYTI PLAČIAU
spausdinti
KAI BAROKAS SUSKAMBA KITAIP

KONCERTĄ PRISTATO
Gegužės 7 d., sekmadienį, 16 val.

UŽUTRAKIO DVARO SODYBOS RŪMUOSE

BAROQUE CONTEMPO
KAROLINA GLINSKAITĖ, sopranas
SILVIJA PANKŪNAITĖ, džiazo vokalas
VYTIS SMOLSKAS, fortepijonas

SIMONAS ŠIPAVIČIUS, saksofonas

Programa
A. Stradella, G. F. Händel, G. Bononcini, G. B. Pergolesi
ir kitų baroko epochos kompozitorių kūriniai,
aranžuoti džiazo stiliuje. 

Džiazo atlikėjai Vytis Smolskas, Silvija Pankūnaitė ir Simonas Šipavičius bei klasikinės muzikos atstovė Karolina Glinskaitė klausytojus kviečia į miniatiūrinę kelionę baroko muzikos labirintais. Nors barokinis džiazas nėra visiškai naujas reiškinys, „Baroque Contempo“ kolektyvas, nuo 2011-ųjų metų gyvavęs kaip trio, o vėliau organiškai tapęs kvartetu, iškėlė sau ypatingą uždavinį – baroko teorines taisykles vertinti ne kaip apribojimus, o kaip begalinę įvairovę. Jų bendromis jėgomis atrandamas skambesys – tai muzikantų vaizduotės išraiška, kuri atspindi kiekvieno iš jų kūrybinį charakterį. Kvarteto atliekamas barokas nusimeta perukus, suskleidžia vėduokles ir suskambėdamas kaskart kitaip, pasiūlo savitą šiuolaikinę senovinės vokalinės muzikos atlikimo interpretaciją.


Baroque Contempo – „šiuolaikinis barokas“. Šiame projekte kūrybingų interpretacijų ir gyvos džiazo improvizacijos dėka, ansamblis kuria jiems patiems artimą baroko arijų viziją, kuri naujo, netikėto garso ieškotojams suskamba intriguojančiai, tarsi flirtas tarp dviejų, iš pirmo žvilgsnio nesuderinamų muzikos stilių bei skirtingų harmonijų, vėliau papildančių viena kitą, susipinančių charizmatiškoje sintezėje. Nuostabu tai, kad baroko epochos muziką ir džiazą iš tiesų sieja bendri bruožai. Vienas jų – baroko laikmečiu užgimusi improvizacija, leidžianti spontaniškai išgauti naujas skambesio spalvas, tapybiškai išreikšti emocijas. Baroko laikais, kaip ir šiuolaikiniame džiaze, muzikinis kūrinys traktuojamas kaip gyvas, lankstus, atviras kaitai bei akimirkos nuotaikai ir pasiduodantis atlikėjo vaizduotei.

Per penkerius kūrybos metus džiazo ir baroko sintezės sumanymą išplėtojęs ansamblis, 2016-aisiais metais jį įamžino kompaktinėje plokštelėje. Įrašams trio pakvietė ypatingą svečią – saksofonininką Simoną Šipavičių.  Džiazo scenoje plačiai žinomas kaip grupės „Sheep Got Waxed“ narys, talentingas muzikantas ir kompozitorius Simonas Šipavičius „Baroque Contempo“ instrumentuotę praturtino savita ekspresija.

Visų pristatomų arijų aranžuočių autorius – Vytis Smolskas. Tai gerai Lietuvoje žinomas džiazo pianistas, turintis puikų klasikinio fortepijono išsilavinimą. V. Smolskas yra daugybės tarptautinių klasikos ir džiazo pianistų konkursų laureatas, M.A.M.A apdovanojimo laimėtojas, o taip pat – pirmasis Lietuvos atlikėjas, kuriam teko garbė groti prestižiniame „North Sea Jazz“ festivalyje Olandijoje (2012). Jis įvairiausių projektų iniciatorius, kurio scenos partnerių paletės galėtų pavydėtų daugelis. Atlikėjas, studijuodamas Hagos Karališkojoje konservatorijoje, mokėsi pas legendinius džiazo pianistus Jaspers Soffers ir Rob van Bavel.BILIETUS PARDUODA BILIETAI LT

ORGANIZATORIUS VšĮ AMBRA VOX
INFORMACIJA: +370 612 31170