į pradžią
KONCERTAI UŽUTRAKYJE
UŽUTRAKIO DVARAS
KAIP NUVYKTI
KONTAKTAI
APIE MUS
PARTNERIAI
SKAITYTI PLAČIAU
spausdinti
NAUJŲJŲ BELAUKIANT!


Gruodžio 31 d., pirmadienį, 18 val.

UŽUTRAKIO DVARO SODYBOS RŪMUOSE

Solistė

EGLĖ STRUMSKYTĖ, sopranas

Pianistų duetas
ROMUALDAS LUKOŠIUS
, fortepijonas
RIMANTAS JURKONIS, fortepijonas


Programa
Klasikos, džiazo, populiariosios muzikos
kūrinių aranžuotės dviems fortepijonams,
temperamentingosios ispanų sarsuelos,
tango bei įvairių šalių kompozitorių romansai.

 

Šventiniame koncerte pasirodys žinomi Lietuvos atlikėjai – unikalus ir labai populiarus neišskiriamų scenos partnerių pianistų R. Lukošiaus ir R. Jurkonio duetas. Jie atliks specialiai šiam vakarui sukurtų nuotaikingų aranžuočių programą, į kurią žaismingai ir harmoningai įsilies dainininkė E. Strumskytė.

Eglė Strumskytė aktorinį meną studijavo Eglės Gabrėnaitės ir Ramūno Cicėno kurse. Nuo 2012 m. E. Strumskytė mokosi dainavimo pas LNOBT solistę Juliją Stupnianek. Ji nuolat tobulina repertuarą su žymia Lietuvos pianiste – koncertmeistere Žaneta Noreikiene.

„Eglė iš prigimties turi ne tik natūralų bel canto balso skambesį, bet yra nuostabi interpretatorė“, „Eglės charizma, balsas bei laisvumas scenoje papuošė mūsų koncertą „Operos pasjansas“ per Kristupo vasaros festivalio atidarymą“  –taip apie Strumskytę atsiliepia žymūs menininkai prof. Donatas Katkus bei operos solistė Lilija Gubaidulina.

Atlikėjos repertuaras apima baroko, klasicizmo, romantizmo bei klasikinio džiazo kūrinius. Ji yra koncertavusi Vilniaus, Kauno, Minsko, Rygos, Helsinkio prestižinėse koncertų salėse. Koncertavusi su dirigentais Vytautu Lukočiumi, prof. Donatu Katkum, pianistais Ole Christian Haagenrud, Carlos Aragon, Sarah Tysman, Agnes Wolf, Romualdu Lukošiumi, Rimantu Jurkoniu, Linu Dužinsku. Yra dainavusi kartu su tokiomis operos žvaigždėmis, kaip Charles Castronovo, Erwin Schrott, Manuel De Diego, Nuria Garcia.

R. Lukošius ir R. Jurkonis – garsių Lietuvos konservatorijos (dabartinė LMTA) fortepijono profesorių Olgos Šteinbergaitės ir Aldonos Dvarionaitės auklėtiniai – daugelį metų buvo ištikimi nemirtingajai klasikai. Ji dueto repertuare dominavo net septynerius metus. 1988 m. pianistai pradėjo improvizuoti ir kurti originalias aranžuotes, galiausiai įsitvirtinusias jų repertuare. Improvizuodami ritmikos, harmonijos, tempų, dviejų fortepijonų faktūrinėmis galimybėmis, pianistai gretina įvairių epochų, stilių bei žanrų muzikos šedevrus sąmojingai ir netikėtai suliedami juos į įspūdingai vientisas, reikalaujančias meistriško ir temperamentingo atlikimo, kompozicijas. Klasikos išdykėliais ir padaužomis vadinamo fortepijonų dueto koncertuose klausytojui malonu patirti atpažinimo džiaugsmą – originalių aranžuočių programoje išgirstame su skoningu humoru persipinančius klasikos, džiazo ir net pop-muzikos melodijų motyvus. Čia draugauja F. Chopinas bei L. van Beethovenas, E. Griegas bei D. Ellingtonas, N. Paganini bei W. A. Mozartas, o su jais – ir legendinė grupė „ABBA“. Į šmaikštumo popierėlį įvyniojamos net G. Verdi, V. Bellini, G. Bizet operų arijos. 2009 m. duetas išleido kompaktinę plokštelę „Muzikinės išdaigos“, kur fortepijonų dueto šmaikštavimai žavi ne tik jaunatvišku polėkiu, žaismingu dviejų fortepijonų pokalbiu bet ir profesiniu meistriškumu.


Duetas koncertavo Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje, Ukrainoje, grojo su Lietuvos kameriniu orkestru (dir. Saulius Sondeckis), dalyvavo Lietuvos muzikų sąjungos renginiuose „Didysis muzikų paradas“ (2000, 2002). Kaip plastiški, kuriantys betarpišką, artistiškomis improvizacijomis paremtą nuotaiką menininkai,  R. Lukošius ir R. Jurkonis pasirodė Lietuvos nacionalinio dramos teatro improvizacijų reviu „Baronienės gimtadienio puota“. Jie dažnai koncertuoja ir su kitais instrumentininkais bei dainininkais. Šių muzikų labdaros koncertai įvertinti kasmetinėmis „Lions“ klubo „We Serve“ koncertų padėkomis. 2003 metais R. Lukošiaus ir R. Jurkonio duetas apdovanotas Druskininkų tarptautinio konkurso-festivalio „Muzika be sienų“ Grand Prix nominacija. Apie duetą buvo sukurta Lietuvos televizijos laida „Muzikos svetainė“.BILIETUS PARDUODA:   

ORGANIZATORIUS: VšĮ AMBRA VOX
INFORMACIJA: +370 612 31170