į pradžią
KONCERTAI UŽUTRAKYJE
UŽUTRAKIO DVARAS
KAIP NUVYKTI
KONTAKTAI
APIE MUS
PARTNERIAI
SKAITYTI PLAČIAU
spausdinti
PAKALNUČIŲ METAI

Spalio 7 d., sekmadienį, 15 val.
UŽUTRAKIO DVARO SODYBOS RŪMUOSE

Aktoriai
REDITA DOMINAITYTĖ
AURA GARMUTĖ
ARTŪRAS DUBAKA


Garso režisierė
LAURA MISIUKEVIČIŪTĖ

 

„Žmonės vieniši kaip medžiai. Medžiai liečiasi lapais,
šakomis, bet kamienai visada stovi atskirai. Visada.“ –
Jurga Ivanauskaitė „Pakalnučių metai“


Novelių rinkinys „Pakalnučių metai“ – pirmoji, 1985 metais pasaulį išvydusi Jurgos Ivanauskaitės knyga, tapusi akinamu blyksniu to meto lietuvių literatūros padangėje. Laikmetį pralenkę bei socialinio gyvenimo skurdumui opoziciški rinkinio tekstai – tai pirmieji novatoriški bandymai atverti duris į taip išsvajotą laisvę, pirmieji Vakarų pasaulio atspindžiai Lietuvoje. Autorės, šia knyga įžengusios į literatūros kelią ir šiandien esančios skaitomiausių Europos rašytojų tarpe, proza, „Knygos teatro“ dėka, atgims ir Užutrakio rūmuose: jaukioje rūmų salėje, kur aktorių ir žiūrovų ryšys itin betarpiškas, bus pristatytos trys Jurgos Ivanauskaitės novelės. Skaitymai „Pakalnučių metai“, pastatyti pagal noveles „Regėjimai geltonoje šviesoje“, „Kada ateis Godo?“ ir „Pasiaiškinimas“ iš debiutinio rašytojos novelių rinkinio „Pakalnučių metai“. Skaitymo metu yra naudojamos Renė Magrito kūrinių reprodukcijos.

J. Ivanauskaitė – Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė, dramaturgė, prozininkė, eseistė, poetė, išskirtinai įdomi ne tik kaip rašytoja, dailininkė, kultūros antropologė, fotografė, žurnalistė ar visuomenės veikėja, bet ir kaip asmenybė, sugebėjusi dvasiškai transformuotis ir pakilti į kitą, aukštesnį, egzistencijos suvokimo lygmenį. Jos kūryba pasižymėjo atvira bei drąsia jausmų raiška. Mistika, meilė, gyvenimo ir mirties santykis, Rytų filosofija ir kultūra buvo svarbiausiomis rašytojos knygose nagrinėtomis temomis. Iš tiesų, autorė rašė apie sovietmečiu draustas, bet daugelio žmonių galvose kirbėjusias idėjas, kurios to meto skaitytojams kartais atrodydavo nejaukiai atviromis. Tačiau, žvelgiant iš šių dienų perspektyvos, 2018 metais – Lietuvos Sąjūdžio metais, Jurgos Ivanauskaitės kūrybą simboliškai galima vadinti viena iš „Kelio į laisvę“ atšakų, vadavusių žmonių sąmonę iš riboto mąstymo bei sąstingio gniaužtų.

„Knygos teatras“ (įkurtas 2012 m.) daug dėmesio skiria teatralizuotiems lietuvių literatūros skaitymams, jungdamas į visumą teatrą ir literatūrą. „Mums svarbu kalbėti apie literatūros inscenizavimą, skaitovinio teatro aktualumą šių dienų kontekste, ypač jauno žmogaus gyvenime, betarpišką aktoriaus ir žiūrovo santykį, atskleisti unikalią rašytojos kūrybą“, – sako teatro vadovė Redita Dominaitytė. Tad žiūrovui pateikiami beveik autentiški kūrinių tekstai, jam išlieka galimybė pajusti autoriaus kalbos grožį, o taip pat dalyvauti kūrybiniame procese, į kurį ypatingai įtraukia interaktyvi novelių inscenizacijos forma – vienoje iš novelių žiūrovai, kartu su aktoriais, tampa literatūros kūrinio interpretatoriais, skaitovais ir bendrakūrėjais.BILIETUS PARDUODA:    

ORGANIZATORIUS: VšĮ AMBRA VOX
INFORMACIJA: +370 612 31170