į pradžią
KONCERTAI UŽUTRAKYJE
UŽUTRAKIO DVARAS
KAIP NUVYKTI
KONTAKTAI
APIE MUS
PARTNERIAI
SKAITYTI PLAČIAU
spausdinti
PAKALNUČIŲ METAI

RENGINĮ PRISTATO
Birželio 3 d., sekmadienį, 15 val.
UŽUTRAKIO DVARO SODYBOS RŪMUOSE

Aktoriai
REDITA DOMINAITYTĖ
AURA GARMUTĖ
VAIDOTAS ŽITKUS


Kompozitorė
LAURA MISIUKEVIČIŪTĖ


Skaitymai „Pakalnučių metai“ sukurti pagal J. Ivanauskaitės noveles „Regėjimai geltonoje šviesoje“, „Labai nemalonus atsitikimas“ ir „Pasiaiškinimas“ iš rašytojos novelių rinkinio „Pakalnučių metai“. Tai – pirmoji, 1985 metais pasaulį išvydusi Jurgos Ivanauskaitės knyga, kurios novatoriški, savo laikmetį pralenkę, tuometinio socialinio gyvenimo skurdumui opoziciški jaunos autorės tekstai buvo akinamas blykstelėjimas lietuviškosios literatūros padangėje. Šiomis novelėmis pradėjusi savo literatūros kelią, šiandien Jurga Ivanauskaitė yra skaitomiausių Europos rašytojų gretose.

J. Ivanauskaitė – Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė, dramaturgė, prozininkė, eseistė, poetė – išskirtinė asmenybė, buvusi be galo reikli sau. Ji tyrinėjo gyvenimo ir mirties santykį, domėjosi Rytų religija bei kultūra, daug keliavo. Rašytojos kūryba pasižymėjo atvira bei drąsia jausmų raiška. Mistika, meilė ir mirtis – tai svarbiausios jos knygose nagrinėtos temos, kurios ano meto skaitytojams dar atrodė šokiruojančios ir pernelyg atviros. J. Ivanauskaitė rašė apie tuo metu draustinas, tačiau daugelio žmonių galvose kirbėjusias idėjas, todėl novelių rinkinys „Pakalnučių metai“ tapo pirmuoju bandymu atverti duris į taip išsvajotą laisvę ir pirmuoju lietuvišku Vakarų pasaulio atspindžiu.

„Knygos teatro“ dėka dabar šios novelės atgimsta scenoje. 2012 metais įkurtas „Knygos teatras“ ypatingą dėmesį skiria naujai iniciatyvai – teatralizuotiems lietuvių literatūros autorių skaitymams. Tokiu būdu tarsi sinkretizuojamos dvi artimos meno rūšys – teatras ir literatūra. Žiūrovui pateikiami beveik autentiški kūrinių tekstai, tad išlieka galimybė pajusti kalbos grožį bei originalumą ir tuo pačiu dalyvauti kūrybiniame procese, į kurį ypatingai įtraukia teatralizuotų skaitymų interaktyvi forma. Jų metu žiūrovas pats interpretuoja literatūros kūrinį, pats tampa kūrėju ir dalijasi savo mintimis.

„Mums svarbu kalbėti apie literatūros inscenizavimą, skaitovinio teatro aktualumą šių dienų kontekste, ypač jauno žmogaus gyvenime, betarpišką aktoriaus ir žiūrovo santykį, atskleisti unikalią rašytojos kūrybą tikslinei auditorijai. Įdomu, ar ją dažnai renkasi skaityti šių dienų jaunimas, kokios tekstuose keliamos problemos jiems artimiausios? Galų gale, ar teatro forma palanki, suvokiama Jurgos Ivanauskaitės interpretacijai?“, – sako teatro vadovė Redita Dominaitytė.BILIETUS PARDUODA:    

ORGANIZATORIUS: VšĮ AMBRA VOX
INFORMACIJA: +370 612 31170