į pradžią
KONCERTAI UŽUTRAKYJE
UŽUTRAKIO DVARAS
KAIP NUVYKTI
KONTAKTAI
APIE MUS
PARTNERIAI
SKAITYTI PLAČIAU
spausdinti
ROMANTIŠKASIS SMUIKAS DŽIAZE

KONCERTĄ PRISTATO
Birželio 30 d., šeštadienį, 15 val.

UŽUTRAKIO DVARO SODYBOS RŪMUOSE

Atlikėjai

DŽERALDAS BIDVA, smuikas
FELIKSAS ZAKREVSKIS, fortepijonas
DONATAS BAGURSKAS, kontrabosas
DARIUS RUDIS, mušamieji


Programa
Claude Bolling. Siuita smuikui ir džiazo trio
Siuitos dalys: Romance, Caprice, Gavotte,
Tango, Slavonic Dance, Ragtime, Valse lente, Hora


https://www.youtube.com/watch?v=Vpiyy0H5TV4

Claude Bollingas (g. 1930) – prancūzų džiazo pianistas, kompozitorius, aranžuotojas bei aktorius gimė Kanuose, studijavo Nicos bei Paryžiaus aukštosiose muzikos mokyklose.

 

Nuo vaikystės pasižymėjęs neįtikėtinu muziko talentu, sulaukęs keturiolikos metų C. Bollingas jau buvo profesionaliu džiazo pianistu, grojusiu su džiazo žvaigždėmis Lioneliu Hamptonu, Roy Eldridgu ir Kenny Clarku. Kaip džiazo atlikėjas bei kompozitorius C. Bollingas taip pat artimai bendravo su Duke Ellingtonu, Oscaru Petersonu, Stéphane Grappelliu ir Django Reinhardtu. Kompozitorių mažai domino avangardizmas. Priešingai, XX a. šeštajame dešimtmetyje jo kūryba įtakojo tradicinio džiazo atgimimą.

 

Kūrybinė draugystė C. Bollingą siejo ir su akademinės muzikos atlikėjais. Legendiniam prancūzų fleitininkui Jean-Pierre Rampaliui jo sukurta Siuita fleitai ir fortepijoniniam džiazo trio – barokinės elegancijos ir modernaus svingo lydinys – daugybę metų buvo ypač populiari JAV, jos įrašai pirmavo hitų paraduose. Vėlesnės siuitos gimė C. Bollingui bendradarbiaujant su gitaristu Aleksandre Lagoya, trimitininku Maurice André, violončelininku Yo-Yo Ma, smuikininku Pinchasu Zukermannu.


C. Bollingo šedevras – aštuonių dalių siuita smuikui ir fortepijoniniam džiazo trio, sukurta 1977 metais, skambės koncerte Užutrakio rūmuose. Šio kūrinio atlikimui susibūrę atlikėjai – garsūs Lietuvos menininkai: Lietuvos kamerinio orkestro koncertmeisteris, orkestro „Kremerata Baltica“ artistas, Mažeikių meno festivalio meno vadovas, smuikininkas Džeraldas Bidva; daugybės populiarių projektų atlikėjas, ansamblio „4 Tango“ narys, pianistas Feliksas Zakrevskis; Lietuvos kamerinio orkestro artistas, ansamblio „4 Tango“ narys, kontrabosininkas Donatas Bagurskas; reikšmingą patirtį džiazo scenoje turintis ir vienas populiariausių Lietuvos džiazo atlikėjų būgnininkas Darius Rudis.
 

BILIETUS PARDUODA: 

ORGANIZATORIUS: VšĮ AMBRA VOX
INFORMACIJA: +370 612 31170