į pradžią
KONCERTAI UŽUTRAKYJE
UŽUTRAKIO DVARAS
KAIP NUVYKTI
KONTAKTAI
APIE MUS
PARTNERIAI
SKAITYTI PLAČIAU
spausdinti
ROMANTIZMO PASLAPTYS

Kovo 1 d., sekmadienį, 14 val.
UŽUTRAKIO DVARO SODYBOS RŪMUOSE

Atlikėjai

EGLĖ KIRILAUSKAITĖ, skaitovė
DARIUS MAŽINTAS, fortepijonas

Programa
F. Šopeno fortepijoniniai kūriniai,
Š. Bodlero ir A. Mickevičiaus poezija,
Ž. Sand romanų „Lelija“ ir „Konsuela“ fragmentai,
Ž. Sand ir F. Šopeno laiškų ištraukos. 


 

Muzikinė-poetinė programa, kurią Užutrakio rūmų publikai pristatys žinomi menininkai – poetė ir skaitovė Eglė Kirilauskaitė bei pianistas Darius Mažintas, skiriama paminėti F. Šopeno 210-osioms gimimo metinėms ir sutampa su šio muzikos genijaus gimtadieniu – kovo 1-aja diena. Koncerte skambės F. Šopeno fortepijoniniai kūriniai, lydimi poezijos bei legendinės lenkų kompozitoriaus ir prancūzų rašytojos Ž. Sand meilės istorijos, o taip pat – interaktyvių intarpų, papildančių programą ne tik įdomiais pasakojimais apie įvairius romantizmo aspektus ir retai atskleidžiamas didingosios Romantizmo epochos paslaptis, bet ir bendru pokalbiu su klausytojais.

Eglė Kirilauskaitė – poetė lyrikė, daugelio literatūros renginių ir festivalių dalyvė, poezijos konkursų laimėtoja, poezijos rinkinių „Vejamės rūką“ (2014) ir „(Ne)dermei“ (2015) autorė, Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto absolventė, baigusi anglų filologijos bakalauro ir anglistikos magistro studijas. Poetės eilėraščiams būdingi modernus formos žaismas ir platus temų spektras (pradedant kertiniais asmenybės tapsmo etapais, baigiant dramatiškais pasirinkimais tarp dviejų prieštaringų polių) darniai dera su kanoniniais poezijos elementais, tarp kurių svarbiausią vietą užima ritmas. Pasak prozininko, eseisto, Lietuvos rašytojų sąjungos nario S. Eitminavičiaus, E. Kirilauskaitės kūryboje „akimirkos, nuostabos, meditacijos tyrinėjamos lyg pro didinamąjį stiklą. Tai galbūt tolina nuo sentimentalumo ar banalybių pavojaus. Kita vertus, pats postmoderniausias tekstas neretai yra pakylėtas, priartintas prie romantizmo stilistikos“. E. Kirilauskaitės kūryba publikuota leidiniuose „Quarterly West“ (2015 m.), „Nemunas“ (Nr. 21, 2015 m.), „Kultūros barai“ (Nr. 6, 2017 m. ir Nr. 9, 2018 m.) ir kt.

E Kirilauskaitės poezijos skaitymams būdingas raiškumas, kalbos taisyklingumas, teatralizuota maniera, pabrėžiant poezijos melodinius aspektus, kaip antai ritmas, pauzės ir specifinė intonacija.

Darius Mažintas mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. Veronikos Vitaitės kl.).  Apie šį pianistą muzikologas ir dirigentas Donatas Katkus rašė: „D. Mažintas visų pirma sietinas su romantinio pobūdžio fortepijono muzikos atlikimu, jos subtilybėmis ir Romantizmo epochos reikšmių sfera. Atlikėjas netikėtais niuansais, subtiliu skambesiu, unikaliais muzikiniais įvaizdžiais ir ekspresijos formomis kaskart perkelia klausytojus į romantizmo estetinę erdvę, praturtindamas ją savita, įdomia interpretacija, jautriu muzikalumu. Vidinė laisvė ir spontaniškumas, devynioliktojo amžiaus dramatizmas, gyvybingumas ir nostalgiška praeities dvasia neatsiejami nuo šio atlikėjo pasirodymų, kurių metu publika nejučiomis įtraukiama į netramdomo polėkio, iškalbingų emocijų ir muzikos žaismą, išlaisvinantį vaizduotę“.

Atlikėjo kūrybinėje biografijoje – tarptautiniai festivaliai bei konkursai, kaip antai „Aspen Music Festival“, „Westchester Piano Festival“ (JAV), „Sommerakademie“ (Vokietija), „Holland Music Sessions“ (Olandija), pasirodymai su įvairiais orkestrais ir solidų pripažinimą pelniusiais užsienio scenos partneriais – smuikininkais Andrei Baranov (Rusija-Šveicarija), Pierre Amoyal (Prancūzija), Sergey Malov (Rusija-Vokietija), Domenico Nordio (Italija) ir kt. Jo diskografijoje – autorinė kompaktinė plokštelė, kurioje įrašyti J. S. Bacho, L. Beethoveno ir A. Skriabino kūriniai bei kartu su operos solistu Rafailu Karpiu jidiš kalba atliekamų dainų rinkinys „Laiškai iš praeities“ (2013).

Reikšmingą pianisto sceninės veiklos dalį užima tarpdisciplininiai projektai, kurių metu į muzikinius pasirodymus integruojami kitų meno rūšių elementai bei šiuolaikinių technologijų teikiami interaktyvūs meniniai sprendimai. Svarbi atlikėjo veiklos dalis – kultūrinė misija - klasikinės muzikos sklaida, vykdant edukacinę, filantropinę, altruistinę veiklą.

 BILIETUS PARDUODA:   

ORGANIZATORIUS: VšĮ AMBRA VOX
INFORMACIJA: +370 612 31170