į pradžią
KONCERTAI UŽUTRAKYJE
UŽUTRAKIO DVARAS
KAIP NUVYKTI
KONTAKTAI
APIE MUS
PARTNERIAI
SKAITYTI PLAČIAU
spausdinti
UNE SOIRÉE À PARIS


Gruodžio 29 d., šeštadienį, 14 val.

UŽUTRAKIO DVARO SODYBOS RŪMUOSE

Atlikėjai
INESA LINABURGYTĖ
, sopranas
AISTĖ MIKNYTĖ, mecosopranas

LINAS DUŽINSKAS, fortepijonas

Programa
Prancūzų kompozitorių vokalinės muzikos šedevrai.


Inesa Linaburgytė – studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. V. Daunoro ir doc. N. Mameniškienės kl.), stažavo Maskvos Didžiajame teatre (2005). Apdovanojimų dainininkė pelnė tokiuose tarptautiniuose konkursuose, kaip „Belvedere“ (Austrija), J. Vytuolo (Latvija), o konkurse „Voci Verdiane città di Busseto“ (Italija) laimėjo specialųjį prizą ir koncertinį turne po Japoniją. Nuo 1992 m. atlikėja yra Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistė. Jos kūrybinėje biografijoje – per 30 vaidmenų. Dainininkės karjerą pradėjusi kaip mecosopranas, I. Linaburgytė vėliau ėmėsi naujo – dramatinio soprano – repertuaro. Kaip sopranas ji sėkmingai debiutavo atlikdama Turandot vaidmenį G. Puccini operoje „Turandot“.

Be operinių vaidmenų I. Linaburgytės repertuare gausu stambios formos bei kamerinių kūrinių. Solistė daug koncertuoja (Japonija, Turkija, Taivanas, JAV, Europos valstybės), dažnai pasirodo Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro programose, yra kviečiama dainuoti Latvijos nacionalinio operos ir baleto bei Grazo (Austrija) operos teatrų pastatymuose. I. Linaburgytė 2012-aisiais metais įkūrė Vilniaus kamerinę operą, yra jos vadovė, o 2013 m. debiutavo kaip režisierė (G. Puccini „Toska“). 2014 m. žymi Lietuvos operos solistė I. Linaburgytė apdovanota Vytauto Didžiojo ordino Riterio kryžiumi.

Aistė Miknytė – jaunosios kartos operos solistė, mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų gimnazijoje. Ji studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei Zalcburgo universitete „Mozarteum“ (prof. L. Sukis kl.), kuriame su pagyrimu baigė bakalauro studijas. 2009 – 2011 metais dainininkė buvo „Mozarteum“ universiteto operos klasės stažuotoja. Čia ji sukūrė keletą operinių vaidmenų, jų tarpe – Tatjana (P. Čaikovskis „Eugenijus Onieginas“). Šiuo vaidmeniu A. Miknytė apgynė Master of Arts laipsnį ir buvo įvardinta kaip geriausia atlikėja savo amžiaus grupėje. Vokalinį meną solistė tobulino garsios dainavimo pedagogės Barbaros Boney meistriškumo pamokose.

Atlikėja 2007 m. laimėjo net tris skirtingus apdovanojimus tarptautiniame dainininkų konkurse „Schloss Laubach“ (Vokietija), 2009 m. – antrąją premiją prestižiniame konkurse „Gut Immling“ (Vokietija). Tais pačiais metais dainininkė atliko Mimi (G. Puccini „Bohema“) bei Pirmosios Damos (W. A. Mozart „Stebuklingoji fleita“) vaidmenis „Oper im Berg-Festival“ Zalcburge (Austrija) o 2013-aisiais debiutavo Mainco valstybiniame operos teatre (Vokietija). Solistė dainuoja Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, o taip pat daug koncertuoja didžiausiose Lietuvos scenose, Vokietijoje, Austrijoje ir kitur.

Linas Dužinskas studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. B. Vainiūnaitė kl.), tobulinosi tokių garsių profesorių kaip A. Bondurianskij, L. Gergieva, V. Atlantov, G. Djupsjobachka meistriškumo kursuose Rusijoje ir Suomijoje. L. Dužinskas yra nuolatinis operos primadonos Nomedos Kazlauskaitės-Kazlaus scenos partneris, o taip pat akompanuoja žinomiems menininkams Inesai Linaburgyti, Ignui Misiūrai, Aušrai Cicėnaitei, Nijolei Kniūkštaitei-Vaičiulienei, Antanui Zakarauskui, Viktorijai Miškūnaitei, Laimonui Masevičiui, Glebui Pyšniakui ir kt. Pianistas koncertavo daugelio Europos mietų scenose, buvo kviečiamas pasirodyti muzikos festivaliuose „Usedomer“ (Vokietija) bei „Suggia“ (Portugalija).

L. Dužinskas yra LRT Kultūros kanalo laidos „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“ redaktorius bei kompaktinių plokštelių serijos „Lietuvos didieji“bendraautorius, vienas iš prodiuserių ir leidėjų.BILIETUS PARDUODA:    

ORGANIZATORIUS: VšĮ AMBRA VOX
INFORMACIJA: +370 612 31170