į pradžią
KONCERTAI UŽUTRAKYJE
UŽUTRAKIO DVARAS
KAIP NUVYKTI
KONTAKTAI
APIE MUS
PARTNERIAI
SKAITYTI PLAČIAU
spausdinti
„3 B“ DIMENSIJA: BACH, BEETHOVEN, BRAHMS

Gegužės 16 d., sekmadienį, 15 val.
UŽUTRAKIO DVARO SODYBOS RŪMUOSE


VLADISLAV ADELKHANOV, smuikas (Sakartvelas)
MARIJA MIROVSKA, fortepijonas (Lietuva)


Programa

J. S. Bach Sonata smuikui ir klavesinui c-moll, BWV 1017

J. Brahms Trečioji sonata smuikui ir fortepijonui
d-moll, op.108

L. van Beethoven Devintoji sonata smuikui ir fortepijonui
A-dur, op. 47 („Kreicerio“)


„Trys didžiosios B“ arba „Didysis trejetas“ – tai sąvoka, kurią 1854 m. pirmą kartą įgarsino vokiečių kompozitorius ir rašytojas Peteris Kornelius, prie dviejų, jau pripažintų pasaulinės muzikos klasikos titanų Johanno Sebastiano Bacho ir Ludwigo van Beethoveno pavardžių pridėdamas trečiąją – Hektoro Berliozo pavardę. Tačiau kiek vėliau garsus dirigentas, pianistas ir kompozitorius Hansas fon Biulovas didžiajame trejete vietoje Berliozo įrašė Johaneso Brahmso pavardę. Terminas „Didysis trejetas“ pabrėžia neįkainojamą ir grandiozinį Bacho, Beethoveno ir Brahmso indėlį į Europos ir pasaulio muzikinę kultūrą, iškeliant juos aukščiau už daugelį kitų autorių, pabrėžiant jų pranašumą.

Koncerto programoje skambės ryškiausi „Didžiojo trejeto“ autorių kūriniai: J. S. Bacho sonata smuikui ir klavesinui – vienas pirmųjų šio žanro kūrinių, kuriame abu instrumentai turi vienodai reikšmingas muzikines užduotis, tad nėra skirstomi į solo instrumentą – smuiką ir basso continuo, akompanimento, funkciją atliekantį klavesiną; J. Brahmso sonata smuikui ir fortepijonui, kuri priskiriama vėlyvajam kompozitoriaus kūrybos laikotarpiui, kai jo stilius buvo visiškai susiformavęs ir pasiekęs neregėtas aukštumas; L. van Beethoveno „Kreicerio“ sonata – viena žinomiausių ir atlikėjams sunkiausių vokiečių klasiko sonatų smuikui ir fortepijonui.


Vladislav Adelkhanov gimė Tbilisyje (Sakartvelas). Aukštąjį muzikinį išsilavinimą smuikininkas įgijo prestižinėse muzikos mokslo įstaigose: Maskvos Valstybinėje P. I. Čaikovskio konservatorijoje ir Londono Gildholo (Guidhall) muzikos ir dramos mokykloje. Atlikėjas yra Tarptautinio Karlo Nielseno smuikininkų konkurso Danijoje ir Tarptautinio smuikininkų konkurso Čekijoje laureatu.

 

V. Adelkhanovo koncertinėje biografijoje įrašyti rečitaliai žymiose Europos, JAV, Japonijos, Korėjos koncertų salėse. Jis dėstė Šv. Andrėjaus universitete (Škotija) ir Nacionalinėje muzikos kolegijoje Sofijoje (Bulgarijoje). Nuo 2020 metų gyvena Klaipėdoje. Dirba Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro orkestre.

 

Marija Mirovska gimė Charkove (Ukraina). 2000-aisiais metais pianistė su pagyrimu baigė Maskvos Gnesinų muzikos akademiją, o 2002-aisiais, kaip koncertuojanti pianistė, - šios akademijos aspirantūrą. Nuo 2011-ųjų metų pianistė gyvena Vilniuje, dirba Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, yra Lietuvos muzikų sąjungos narė.

 

Nuo 1998 metų M. Mirovska bendradarbiavo su Maskvos valstybine akademine filharmonija: koncertavo kaip solistė, grojo ansamblio „Klassik“ (pučiamųjų instrumentų kvintetas su fortepijonu) bei kamerinio orkestro „Ekselente“ (vad. J. Nepalo) sudėtyse. Atlikėja dažnai koncertuoja įvairiose Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Estijos, Ukrainos, Rusijos, Vokietijos, Šveicarijos, Italijos, Ispanijos koncertų salėse, groja solo su įvairiais orkestrais, pasirodo kamerinių ansamblių sudėtyse.1998 metais Berno radijuje (Šveicarija) pianistė įrašė pluoštą Mozarto ir Chopino kūrinių.BILIETUS PARDUODA:   

ORGANIZATORIUS: VšĮ AMBRA VOX
INFORMACIJA: +370 612 31170