į pradžią
KONCERTAI UŽUTRAKYJE
UŽUTRAKIO DVARAS
KAIP NUVYKTI
KONTAKTAI
APIE MUS
PARTNERIAI
SKAITYTI PLAČIAU
spausdinti
IŠ TAMSOS Į ŠVIESĄ

 

Gruodžio 26 d., antradienį, 14 val.
UŽUTRAKIO DVARO SODYBOS RŪMUOSE

Atlikėjai

AISTĖ GLINSKAITĖ (Belgija / Lietuva), sopranas
MARIUS REPŠYS, aktorius
JORIS SODEIKA, fortepijonas


Programa
M. Repšio muzikinės kompozicijos, K. Glinskaitės ir
J. Sodeikos improvizacijos, K. Glinskaitės ir M. Repšio eilės.

Tavo siela erdvesnė už visą pasaulį

Tavo siela plati – joje tilptų ir saulė
Joje tilptų žemė, mėnulis ir žvaigždės
Tavo siela plati.


M. Repšio eilės atspindi nuotaiką, kurią visi trys menininkai siekia perteikti koncerto klausytojams. Jie pasineria į tamsiausius sielos klodus, tačiau net tirščiausioje tamsoje suranda šviesos proveržį, pripildantį sielą gerumu ir ramybe. Kūrėjai dalijasi savo patirtimi ir dvasiniais išgyvenimais, pasitelkdami pačių sukurtą muziką, poeziją, improvizaciją. Jų kūryba kviečia kilti šviesos link, kur viešpatauja viltis, tikėjimas, nenumaldomas noras gyventi taikoje, kur iškyla pažinimo šventovė.

„Norisi žmonėms suteikti vilties. Koncerto pavadinimas „Iš tamsos į šviesą“ simbolizuoja gėlę, lotosą, leliją, kuri iš dumblo, pelkių siekia saulės, t.y. aukštesnio pažinimo, Dievo. Dauguma mūsų gyvename tamsiame periode, gal net tamsoje. Bet išeitis visada yra. Tereikia pasisukti, kaip augalas, gėlė, medis į ten, kur šviesu. Manau, reikia siekti to pažinimo, kurį norėdamas, gali atrasti kiekvienas. Juk visi daiktai turi savo prigimtį, paskirtį, ir kaip tu juos naudosi, taip jie ir tau tarnaus. Tas pats vyksta ir su žmogaus Dvasia. Jei teiksi Dvasiai aukštesnio peno, tavo žodžiai, mintys ir veiksmai bus atitinkami“, – mintimis apie kūrybinį sumanymą dalijasi M. Repšys.

Marius Repšys – vienas žinomiausių Lietuvos teatro ir kino aktorių, sukūręs daug įsimintinų vaidmenų, pelnęs ne vieną prestižinį teatro ir kino apdovanojimą. Savo kūrybiškumą išreiškia ne tik aktorystėje, bet ir muzikoje. Muzika, kaip ir teatras, užima svarbią vietą Mariaus gyvenime. Ne kartą scenoje matytas grojant fortepijonu, išbandęs saksofoną, daugybę kartų pasirodęs kaip atlikėjas ir dainų autorius su grupe „Basas Pegasas”, šį kartą jis pristatys dar kitokią paties kurtą muziką ir eiles.

Joris Sodeika - pianistas, nevengiantis išbandyti įvairiausių amplua. Teatro scena, improvizacijos netikėtose erdvėse, prestižiniai pianistų konkursai ar stilizuotas XIX a. muzikinis salonas - kur bedalyvautų, jis nelieka nepastebėtas. Šiam charizmatiškam atlikėjui būdingas universalumas bei nuotykių ieškotojo dvasia.

Karolina Glinskaitė drąsiai imasi kūrybinių iššūkių ir juos įgyvendina su jai būdingu sceniškumu, charakteriu ir muzikos pajutimu. Vokalo subtilybių Karolina mokėsi iš operos grando tenoro prof. V. Noreikos, ilgą laiką stažavosi Italijoje. Stebina Karolinos, kaip klasikos atlikėjos, lankstumas, gebėjimas prisitaikyti prie kiekvieno žanro, kiekvieno projekto, kuriame dalyvauja, muzikinės idėjos. Ji spinduliuoja begaliniu noru atskleisti muzikos grožį. Karolinos balsas skamba Lietuvos ir užsienio scenose, o pasirodymų spektras platus – nuo klasikos iki elektroninės operos, džiazo ir baroko sintezės ir teatralizuotų koncertų, kaip šis, sukurtas kartu su menininkais bendraminčiais, kuriame Karolina ne tik dainuoja, bet ir skaito savo parašytas eiles.
 

Pasiklausyti

https://www.youtube.com/watch?v=nZ0Fz2cYgOQ

https://www.youtube.com/watch?v=6MyteYNZZ9MBILIETUS PARDUODA:  

ORGANIZATORIUS: VšĮ AMBRA VOX
INFORMACIJA: +370 612 31170