į pradžią
KONCERTAI UŽUTRAKYJE
UŽUTRAKIO DVARAS
KAIP NUVYKTI
KONTAKTAI
APIE MUS
PARTNERIAI
SKAITYTI PLAČIAU
spausdinti
ŠIOJE TRAPIOJE BŪTYJE...

 

KONCERTĄ PRISTATO
Vasario 25 d., sekmadienį, 14 val.

UŽUTRAKIO DVARO SODYBOS RŪMUOSE

Atlikėjai

DARYNN ZIMMER, sopranas
GABRIELIUS ALEKNA, fortepijonas


Programa

G. Fauré, C. Debussy, R. Schumann, H. Wolf,
R. Schumann – F. Liszt, L. Bernstein, Lori Laitman.


Niujorke gyvenantys menininkai – Lietuvoje gerai žinomas pianistas Gabrielius Alekna bei solistė Darynn Zimmer – pristatys kamerinio žanro programą, inspiruotą abiejų atlikėjų dievinamo lygiai prieš šimtmetį mirusio prancūzų kompozitoriaus Claude’o Debussy (1862-1918) muzikos, kurioje jungiasi daugiaprasmės simbolistų aliuzijos, efemeriškos impresionizmo spalvos, kerinti laisvė, o kartu – tobuliausia kūrinių konstrukcija. Skambės vokalinės miniatiūros bei pjesės fortepijonui – C. Debussy ir jo pirmtako G. Fauré kūriniai, J. W. Goethe’s įkvėpti R. Schumanno ir H. Wolfo opusai, L. Bernsteino bei iš Lietuvos kilusios amerikiečių kompozitorės Lori Laitman dainų premjeros. 

 

Darynn Zimmer (JAV) studijavo legendinėje Džuliardo (Julliard) mokykloje bei Manneso muzikos koledže. Ji – žymių tarptautinių Metropolitano operos ir Luciano Pavarotti vokalistų konkursų finalistė, apdovanota instituto „The Art Song“ prestižine nominacija „Joy in Singing“. Solistė dainuoja operos teatruose, įvairiuose operiniuose projektuose, pasirodo kamerinių ansamblių sudėtyse, koncertuoja su simfoniniais orkestrais. Ji bendradarbiavo su dirigentais Richard Westenburg, Bradley Lubman, Paul Nadler, Anton Coppola, David Randolph, Marin Alsop, Robert Bass. Atlikėja pasirodo tokiose koncertų salėse kaip „Carnegie Hall“, „Alice Tully Hall“, „Merkin Concert Hall“, „Morgan Library“, dalyvauja tarptautiniuose muzikos festivaliuose – Spoleto (JAV bei Italijoje), Aspeno, Tampos, Detroito, Amerikos muzikos teatrų, Hamburgo ir kt. Kaip atlikėja bei prodiuserė D. Zimmer bendradarbiauja su Bruklino (JAV) multimedijos kompanija „CAM Art Co“, 2015 metais dalyvavo festivalyje „Ciao Philadelphia“. Ji yra naujos operos pastatymo, paremto Normano Mailerio novele „The American Dream“, kūrybinės grupės narė. Platus solistės repertuaras apima visų epochų įvairių žanrų vokalinius kūrinius, o jos įrašytos kompaktinės plokštelės „Oiseau Bleu“, „Savage Nightingale“, „Bandanna“ bei video diskas „Colors of the Diaspora“ (kartu su Niujorko Metropolitano operos teatro žvaigžde Regina Resnik) plačiai pristatomos tarptautiniuose tinkluose ir yra ypač paklausios.

Tarptautinio Beethoveno pianistų konkurso Vienoje laureatas Gabrielius Alekna yra skambinęs su Vienos radijo simfoniniu, Džulijardo, Adelphi universiteto ir “New Amsterdam” (visi trys Niujorke), Wartburgo (Ajovos valstija), Baltarusijos valstybiniu simfoniniais orkestrais, bei su pagrindiniais Lietuvos orkestrais. Įžymiojo Danielio Barenboimo įvardintas “ypač talentingu pianistu ir muziku”, G. Alekna yra keturiolikos tarptautinių konkursų laureatas, tarp kurių minėtini Hilton Hedo (JAV), Maria Canals (Ispanija), M. K. Čiurlionio tarptautinis pianistų ir vargonininkų bei kt., apdovanotas Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos Jaunojo kūrėjo premija. Pianistas mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. L. Drąsutienės kl.), nuo 1996 m. – Džulijardo mokykloje Niujorke (prof. J. Lowenthalio kl.). G. Alekna – pirmasis iš lietuvių, į šią garsiąją mokyklą priimtas skiriant visą stipendiją, o 2006 m. jis tapo pirmuoju lietuviu, kuriam suteiktas Džulijardo mokyklos muzikos menų daktaro laipsnis.
 

Reikšminga Gabrieliaus Aleknos kūrybinės veiklos sritis – muzikos įrašai. Naujausias jų – britų leidyklos “Toccata Classics” 2016 m. rugsėjį išleista jau antra G. Aleknos įrašyta V. Bacevičiaus solinės fortepijono muzikos plokštelė. Pirmojoje tos pačios leidyklos plokštelėje – bendradarbiaujant su penkiskart „Grammy“ apdovanota prodiusere Judith Sherman bei penkiskart šiam apdovanojimui nominuota pianiste Ursula Oppens įrašyti visi V. Bacevičiaus „Žodžiai“ („Toccata Classics“, 2011). O 2015 m. stambiausia pasaulyje klasikinės muzikos leidybos kompanija „Naxos“ išleido Vytauto Bacevičiaus kūrinių plokštelę kurioje pianistas atlieka šio kompozitoriaus 3-ią ir 4-ą koncertus su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru ir triskart Grammy apdovanojimui nominuotu dirigentu Christopheriu Lyndon-Gee. Tarp ankstesnių įrašų – Jeronimo Kačinsko pjesių ciklas „Atspindžiai“ („Toccata Classics“, 2013), G. Aleknos ir violončelininko Edvardo Armono romantinės muzikos kompaktinė plokštelė (Lietuvos radijas, 2008).

Pianistas surengė rečitalių Niujorko „Carnegie Hall Weill“, Nacionalinėje galerijoje Vašingtone, Jungtinių Tautų būstinėje Ženevoje, Vienos „Musikverein“, „Bösendorfer“ ir „Stadtsalon“ salėse, „Temppeliaukion“ bažnyčioje Helsinkyje, Lietuvos ir Minsko nacionalinių filharmonijų Didžiosiose salėse, Čikagos universitete, „Steinway“, „Yamaha“, „Deutsches Haus“ ir Adelphi universiteto rečitalių salėse Niujorke. Tarp festivalių pasirodymų: „Liszt in Vredenburg“ Utrechte, Tanglvudo, Hamptonų ir Ridotto (JAV), „Pažaislio“, „Sugrįžimų“, “Kristupo vasaros”, “Gaidos” ir Thomo Manno Lietuvoje. Tarp kitų nesenų pasirodymų: Beethoveno koncertai su „New Amsterdam Symphony Orchestra“ Niujorko „Symphony Space“ salėje ir Niujorko Šv. Petro bažnyčioje, M. K. Čiurlionio mirties šimtmečiui skirtas koncertų turas dešimtyje JAV ir Kanados miestų, renginiai Suomijoje, Izraelyje, Italijoje, Vokietijoje, Pietų Afrikoje ir kitur. Jo koncertų įrašus daugelyje Europos šalių transliavo „Euroclassic“, BBC ir „Österreich 1“ radijo stotys, WWFM ir WQXR Niujorke bei palydovinio radijo stotys.

 

G. Alekna taip pat yra V. Bacevičiaus muzikos tyrinėtojas: paskelbė mokslinių darbų, sudarė ir redagavo dvitomį jo fortepijoninės muzikos leidinį „Vytautas Bacevičius. Kūriniai fortepijonui. Pirmasis leidimas“ (Lietuvos muzikos informacijos centras, 2006), o jo darbas apie V. Bacevičiaus kūrybą buvo apdovanotas kaip geriausia Džulijardo mokyklos metų disertacija.

2013 m. G. Alekna kartu su Lietuvos muzikų sąjunga įkūrė Birštono vasaros menų akademiją. Nuo 2011 m. penkerius metus dirbo vizituojančiu docentu Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje bei buvo VDU ir Džulijardo mokyklos bendradarbiavimo programų koordinatorius.BILIETUS PARDUODA:   

ORGANIZATORIUS: VšĮ AMBRA VOX
INFORMACIJA: +370 612 31170