į pradžią
KONCERTAI UŽUTRAKYJE
UŽUTRAKIO DVARAS
KAIP NUVYKTI
KONTAKTAI
APIE MUS
PARTNERIAI
SKAITYTI PLAČIAU
spausdinti
BALTIJOS ŠVIESA IR AMŽINOJI KLASIKA


Gruodžio 5 d., sekmadienį, 14 val.
UŽUTRAKIO DVARO SODYBOS RŪMUOSE


Atlikėjai
DALIA DĖDINSKAITĖ, smuikas
RASA VOSYLIŪTĖ, smuikas
DOVILĖ JUOZAPAITIENĖ, altas
SILVIJA ČIULADYTĖ, altas
AARE TAMMESALU (Estija), violončelė
GLEB PYŠNIAK, violončelė


Programa
Rasmus Puur – Styginių trio
Franz Schubert – Styginių kvintetas C-dur, D.956
Marianna Liik – Styginių kvintetas su elektronika

 

Šio projekto, kurį remia Estijos kultūros ministerija, Estijos kultūros fondas bei koncertinės įstaigos „Loovüksus“ ir „Uus Kontsert“ tikslas – pristatyti šiuolaikinę estų muziką, progresyviausius šios Baltijos šalies kompozitorius, bendram muzikavimui viename renginyje apjungti lietuvių ir estų atlikėjus. Specialiai į programos repeticijas ir į koncertą atvyks kūrinių autoriai – jauni, tačiau itin produktyvūs ir rimtą pripažinimą pelnę estų kompozitoriai – Rasmus Puur bei Marianna Liik. Jų kūriniai – tai nedidelė turtingos estų muzikinės kultūros dalis, praversianti duris link platesnės pažinties su Estijos kultūriniu gyvenimu. Muzikų bendrumą pažymės ir vieno gražiausių kamerinės muzikos opusų – F. Schuberto styginių kvinteto atlikimas. Įrėmintas dviem šiuolaikiniais kūriniais, šis kvintetas pakylės koncertą į kamerinės muzikos aukštumas. „Simboliška, kad viename renginyje muzikuos lietuvių ir estų atlikėjai. Tikimės, kad ne tik Lietuvoje skambės estų muzika, bet ir Lietuvos muzika – Estijoje, kad pastoviai stiprės kultūriniai ryšiai ne tik tarp pačių atlikėjų, bet ir tarp abiejų šalių muzikantų bei klausytojų“, – teigia projekto iniciatyvos autorius Aare Tammesalu, žymus estų violončelininkas ir garsios koncertinės salės, įsikūrusios istoriniuose rūmuose „Kadriorg“ (Kadriorg Palace) Taline, koncertų meno vadovas.

Rasmus Puur – kompozitorius, dirigentas ir aranžuotojas, nuo 2021 m. – Estijos Respublikos Prezidento kultūros patarėjas. R. Puur studijavo Estijos muzikos ir teatro akademijoje kompoziciją (Tõnu Kõrvits ir René Eespere kl.) bei dirigavimą (Tõnu Kaljuste kl.), 2012 m. stažavo Vince Mendoza aranžuotojų meistriškumo kursuose.

Kompozitorius yra sukūręs daug orkestrinių, vokalinių ir instrumentinių kamerinių kūrinių, o ypač daug chorinės muzikos – kantatų, chorinių ciklų ir kt. Jo kūryboje gausu opusų, dedikuotų įvairioms progoms, kurių tarpe – opera „Debesų spalvos“ (libreto autorius – Laur Lomper, režisierius – Roman Baskin), laimėjusi Estijos nacionalinės operos organizuotą konkursą Estijos Respublikos 100-ųjų valstybingumo metinių paminėjimo proga (premjera – 2017 m.). R. Puur buvo operos „Nuo stogo“, miuziklo „Šrekas“, iškilmingo koncerto-ceremonijos Estijos 100-mečio minėjimui meno vadovas ir dirigentas, XII jaunimo dainų ir šokių šventės koncepcijos autorius, XXVII dainų šventės mišrių chorų dirigentas. Nuo 2015 m. jis diriguoja „Senojo miesto edukacinės kolegijos“ styginių orkestrui, 2007–2017 m. buvo jaunimo orkestro „Reaalmažoor“ dirigentas.

Kaip dirigentas 2017 m. R. Puur apdovanotas Estijos chorų asociacijos prizu „Jaunasis metų dirigentas“ bei Estijos simfoninių orkestrų asociacijos Metų apdovanojimu. Jam paskirtos Veljo Tormis (2020) ir Tõnu Kaljuste (2021) fondų stipendijos. 2021-aisiais ER Prezidento Kultūros fondas paskyrė „Jaunojo kultūros veikėjo“ apdovanojimą.


Marianna Liik studijavo Estijos muzikos ir teatro akademijoje (Malle Maltis, Helene Tulve, Margo Kõlar kl.), kurioje 2017 m. įgijo magistro diplomą. 2017–2018 m. ji stažavo Karališkojoje Antverpeno akademijoje (Koninklijk Conservatoire Antwerpen) prof. Wim Henderickx klasėje. M. Liik yra žinoma kaip opusų orkestrams, ansambliams, chorams, o taip pat ir elektroakustinių kompozicijų kūrėja. Ypatingą dėmesį ji skiria garso pasauliui, kuriamam derinant akustinių ir elektroninių garsų ekspresyvias prasmes.

Kompozitorės muzika yra skambėjusi daugelio festivalių programose Estijoje, JAV, Lenkijoje, Vokietijoje, Rusijoje, Australijoje, Šveicarijoje, Kinijoje. Mariannos Liik kompozicija „Miškas“ (Mets) Prahos tarptautiniame festivalyje „Kompozitorių tribūna“ (Rostrum of Composers, 2013) apdovanota antraja vieta (kompozitorių iki 30-ties metų kategorija). 2014 m. ji laimėjo Vokietijos visuomeninio transliuotojo „Westdeutscher Rundfunk“ filmų muzikos apdovanojimą konkurse „SoundTrack_Cologne 11“, 2017 m. apdovanota Liucernos festivalio akademijos prizu „Roche Young Commissions“.BILIETUS PARDUODA:   

ORGANIZATORIUS: VšĮ AMBRA VOX
INFORMACIJA: +370 612 31170