į pradžią
KONCERTAI UŽUTRAKYJE
UŽUTRAKIO DVARAS
KAIP NUVYKTI
KONTAKTAI
APIE MUS
PARTNERIAI
SKAITYTI PLAČIAU
spausdinti
DAINOS LAIKEBalandžio 7 d., sekmadienį, 15 val.

UŽUTRAKIO DVARO SODYBOS RŪMUOSE

Dalyvauja kompozitorius

GIEDRIUS KUPREVIČIUS

Atlikėjai
VIKTORIJA MIŠKŪNAITĖ, sopranas
JURGIS JARAŠIUS, tenoras
ŽIVILĖ KUDIRKAITĖ, fortepijonas


Programa
Giedriaus Kuprevičiaus dainos, kompozitoriaus fortepijoninės improvizacijos bei pasakojimai apie dainų istorijas.

Giedrius Kuprevičius, ne tik vienas žinomiausių Lietuvos kompozitorių, bet ir populiarus eseistas, polemistas bei pedagogas, šių metų balandžio 8 dieną švęs garbingą 80-ties metų jubiliejų. Tad koncertas Užutrakyje – tai ne tik proga išgirsti daugelį jo kūrybos opusų, bet ir gimtadienio išvakarėse publikos ovacijomis pasveikinti gerbiamą Maestro. Skambės įvairiais metais sukurtos dainos, kuriose įspaustos laiko žymės. Kiekviena daina turi savo išskirtinę istoriją, o tai, kad daugelis jų skamba iki dabar, byloja, jog puiki kompozitoriaus muzika glaudžiai siejasi su jo parinktais, gyvais iki šiandienos, poetiniais šaltiniais. „Šiuo kamerinės muzikos koncertu pradedamas mano jubiliejinių koncertų ciklas. Skambės įvairiais metais sukurtos dainos, o aš koncerte pasakosiu dainų istorijas – kaip gimė, kokius nuotykius patyrė, koks jų gyvenimas įvairiame laike.“, – pasakoja apie programą G. Kuprevičius.

Kompozitorius yra sukūręs vieną populiariausių Lietuvoje miuziklų „Ugnies medžioklė su varovais“ (1975), o šio miuziklo daina „Kregždutės“ yra vienas populiariausių kūrinių Lietuvoje. Kompozitorius nuolat rašo muziką ir tradiciniuose žanruose: operas, simfonijas, kamerinius kūrinius, oratorijas ir vokalinius ciklus. Taip pat jis komponuoja muziką dramos spektakliams ir kino filmams.

G. Kuprevičius apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiumi (2003), „Bravo-2003“ apdovanojimu „Už nuopelnus pop kultūrai“ (2004), Vyriausybės kultūros ir meno premija (2006), Nacionaline kultūros ir meno premija (2013) ir daugeliu kitų.  Jo kūrybinėje biografijoje yra buvę nemažai įdomių posūkių: 1980 m. kompozitorius įkūrė Kauno muzikinio teatro elektroninės muzikos grupę „Argo“ (gyvavusią iki 1987 m.); nuo 1957 m. nuolat skambinęs Kauno kariljonu,  1998 m. jis paskiriamas vyriausiuoju Kauno miesto varpininku. 1987–1988 metais G. Kuprevičius buvo Lietuvos televijos muzikos laidų redakcijos vyr. redaktorius, ilgą laiką vedęs LTV laidas „Kontrapunktas“, o 1990–1999 m. jis dėstė Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakultete, 2000–2012 ėjo KTU Humanitarinių mokslų fakulteto dekano pareigas (jo iniciatyva šiame universitete atidaryta Garso ir vaizdo menų technologijų katedra, veikė Kompiuterinės muzikos klubas, įkurta KTU radijo stotis „Gaudeamus“). 1992–1993 m. G. Kuprevičius – Kauno miesto savivaldybės vicemeras. Jis yra Lietuvos kompozitorių sąjungos, Lietuvos muzikų sąjungos, Lietuvos mokslų akademijos narys.

Viktorija Miškūnaitė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventė (A. Stasiūnaitės bei A. Krikščiūnaitės kl.) 2011–2012 metais solistė stažavo Štutgarto aukštosios muzikos ir scenos menų mokyklos Operos studijoje (prof. Sylvią Koncza kl.), 2013–2014 metais – Verbier festivalio akademijoje bei festivalio „OpernWerkstatt“ Sigrisvilyje (abu Šveicarijoje) aktorinio meistriškumo kursuose su Peteriu Konwitschny, 2017 metais – Rodolfo Celletti vardo bel canto akademijoje Martina Frankoje (Italija). Nuo 2015 metų V. Miškūnaitė – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistė.

Atlikėjos koncertiniame repertuare – lietuvių, italų, prancūzų, vokiečių, rusų, japonų kompozitorių dainos bei operų arijos. Solistė yra atlikusi partijas stambių formų kūriniuose – G. F. Handelio oratorija "Prisikėlimas“, J. Brahmso „Vokiškasis requiem“, L. van Bethoveno Devintoji simfonija, S. Rachmaninovo poema „Varpai“, A. Schönbergo opera „Mozė ir Aronas“, Katerinos von Bonos vaidmuo G. Kuprevičiaus tezių operoje Liuterio durys. Atlikėja bendradarbiauja su Vilniaus miesto opera, Lietuvos nacionaliniu bei Lietuvos valstybiniu simfoniniais orkestrais, Lietuvos, Šv. Kristoforo bei Klaipėdos kameriniais orkestrais, Čiurlionio kvartetu ir kt.

Jurgis Jarašius studijavo Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje, kur 2018 m. įgijo magistro laipsnį (prof. Sabinos Martinaitytės kl.). Studijų metu jis dalyvavo ERASMUS mainų programoje ir mokėsi pasaulinio garso muzikos akademijoje Zalcburgo „Mozarteum“ universitete (prof. A. Macco kl.), Austrijoje. Solistas vaidina operose, miuzikluose, operetėse Kauno bei Klaipėdos valstybiniuose muzikiniuose teatruose, dalyvauja įvairiausiuose muzikiniuose projektuose. Jo žymiausi vaidmenys miuzikluose bei operose: Rolandas (G. Kuprevičiaus „Ugnies medžioklė su varovais“), Alberas (F. Wildhorn „Grafas Montekristas“), Lukas (A. Lippa „Adamsų šeimynėlė“), Princas (A. Dvořák „Undinė“. Atlikėjas yra tarptautinių konkursų Italijoje, Lenkijoje, Portugalijoje pirmų vietų ir Grand prix apdovanojimų laimėtojas, už aktyvią kultūrinę veiklą jis ne kartą pagerbtas LR Prezidento, Kauno miesto mero padėkomis bei garbės stipendijomis. Dainininkas daug tobulinasi meistriškumo kursuose pas žymius operos dainavimo meistrus: Peter Sonn, Barbro Marklund, Gaiva Bandzinaitė, Gennady Kabka, Andreas Macco, Wolfgang Holzmair, Paolo De Napoli, S. D. Kotlinski, C. Santoro, E. Kerl, S. Fisichella. 2023 m. J. Jarašius dalyvavo tarptautinėje operos studijoje „Opera Studio Leipzig“ (Vokietija) ir buvo apdovanotas specialiu prizu už meistriškumą.

Živilė Kudirkaitė – Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos absolventė. Ji yra daugelio tarptautinių konkursų, tarp kurių labiausiai minėtini „Valsesia Musica“ (I vieta) bei „Citta di Barletta“ (II vieta) Italijoje, laureatė. Pianistė nuolatos aktyviai koncertuoja su įvairiais kameriniais ansambliais, taip pat yra surengusi rečitalius didžiuosiuose Lietuvos miestuose bei koncertavusi Italijoje ir Vokietijoje. Atlikėja yra pasirodžiusi „Kristupo piknikų“ scenoje, taip pat yra „Klaipėda piano masters“ prizininkė. Ž. Kudirkaitė dirba VDU muzikos akademijos dėstytoja ir koncertmeistere bei Kauno Valstybinio muzikinio teatro orkestro pianiste. Ji nuolatos tobulinasi seminaruose, žinių sėmėsi garsių pianistų Andrėjaus Gavrilovo, Grigorijaus Gruzmano, Gintaro Januševičiaus, Jerome Lowenthallo, Aleksandro Puliajevo, Andriaus Žlabio ir kt. meistriškumo kursuose.BILIETUS PARDUODA:  

ORGANIZATORIUS: VšĮ AMBRA VOX
INFORMACIJA: +370 612 31170