į pradžią
KONCERTAI UŽUTRAKYJE
UŽUTRAKIO DVARAS
KAIP NUVYKTI
KONTAKTAI
APIE MUS
PARTNERIAI
SKAITYTI PLAČIAU
spausdinti
DAINOS LIETUVAI


Gruodžio 27 d., sekmadienį,
12 val. ir 14:30 val.

UŽUTRAKIO DVARO SODYBOS RŪMUOSE


JULIJA KARALIŪNAITĖ, sopranas
LIUDAS MIKALAUSKAS, bosas

BIRUTĖ ASEVIČIŪTĖ, fortepijonas

Programa

A. Šabaniauskas, D. Dolskis,
M. Petrauskas, B. Dvarionas, V. Klova,
S. Šimkus, J. Tallat-Kelpša, B. Budriūnas,
B. Gorbulskis, A. Raudonikis, G. Kuprevičius,
L. Vilkončius, V. Kernagis, G. Paškevičius.


Šiame koncerte skambės lietuviškos muzikos šedevrai: laiko ženklais tapusios dainos, operų ir miuziklų arijos. Tai pasakojimas, sukomponuotas iš Aleksandro Kačanausko, Juozo Tallat-Kelpšos, Antano Šabaniausko, Balio Dvariono, pokario partizanų dainų bei artimesnės praeities paveldą reprezentuojančių Algimanto Raudonikio, Benjamino Gorbulskio, Teisučio Makačino, Giedriaus Kuprevičiaus, Viačeslavo Ganelino ir Vytauto Kernagio kūrinių. Taip pat į teatralizuotą programą įtraukta įdomių istorijų iš lietuvių kompozitorių bei atlikėjų gyvenimų, skambės ištraukos iš jų laiškų ir prisiminimų.

Liudas Mikalauskas – vienas ryškiausių savo kartos operos solistų, dainuojantis daug lietuviškos muzikos. Jis 2011 metais baigė Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademiją, dainuoja Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, yra kviečiamas į visus šalies muzikinius teatrus. Liudas yra dalyvavęs daugybėje festivalių Lietuvoje, Lenkijoje, Estijoje, Ukrainoje, Rusijoje, Vokietijoje ir Jungtinėje Karalystėje. Jis yra Tauragės, Paberžės ir Skarulių muzikos festivalių meno vadovas ir vienas organizatorių. Dainininkas yra laimėjęs pirmąsias vietas arba didžiuosius prizus dvylikoje tarptautinių konkursų. 2006 metais jam įteikta Kultūros ministerijos premija „Už geriausią profesionaliojo meno debiutą“.

Julija Karaliūnaitė – Lietuvos operos primadonos Irenos Milkevičiūtės mokinė, nuolat kviečiama dainuoti Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro spektakliuose (operose „Borisas Godunovas“, „Bohema“, „Valkirija“, „Manon“, „Kornetas“, operetėje „Šikšnosparnis“). Ji koncertavo Lietuvoje, Latvijoje, Rusijoje, Norvegijoje, Italijoje, Ispanijoje, Austrijoje ir Prancūzijoje. 2013 metais J. Karaliūnaitė tapo Italijoje vykusio tarptautinio dainininkų konkurso laureate, o 2014 metais surengė rečitalį Kopenhagoje. Solistės kūrybiniame gyvenime šalia operų bei solinių koncertų atsiranda vietos ir elektroninei muzikai ji dalyvavo šiuolaikinės muzikos projektuose Lietuvoje, Norvegijoje ir Švedijoje.


Birutė Asevičiūtė po studijų Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje stažavo Štutgarto (Vokietija) aukštojoje muzikos mokykloje, dalyvavo Aleksandros Juozapėnaitės-Eesmaa, Jacko Weinrocko (JAV), Ulricho Eisenlohro (Vokietija), Helene Luyten (Belgija), Heike-Dorothee Alardt (Vokietija), Michelio Tranchanto (Prancūzija), Sergejaus Malcevo (Rusija) ir kitų žymių fortepijono pedagogų meistriškumo kursuose. Pianistė, ne vieno tarptautinio konkurso laureatė, dalyvavo įvairiuose festivaliuose („Permainų muzika“, „Tebūnie naktis“, M. K. Oginskio festivalyje, „Kai skamba gatvės“ (Rusija) ir kt.). B. Asevičiūtė yra akompanavusi Virgilijui Noreikai, Jovitai Vaškevičiūtei, Ramūnui Urbiečiui, Merūnui Vitulskiui ir daugeliui kitų solistų.BILIETUS PARDUODA: 
ORGANIZATORIUS: VšĮ AMBRA VOX
INFORMACIJA: +370 612 31170