į pradžią
KONCERTAI UŽUTRAKYJE
UŽUTRAKIO DVARAS
KAIP NUVYKTI
KONTAKTAI
APIE MUS
PARTNERIAI
SKAITYTI PLAČIAU
spausdinti
DAVIDSBIUNDLERIŲ KALĖDOS

 

Gruodžio 29 d., sekmadienį, 14 val.
UŽUTRAKIO DVARO SODYBOS RŪMUOSE

Atlikėjai

IEVA PRANSKUTĖ (Lietuva / Austrija), smuikas
DOVILĖ JUOZAPAITIENĖ (Lietuva), altas
MISLAV BRAJKOVIĆ (Kroatija), violončelė
PAULINA DŪMANAITĖ (Lietuva / Ispanija), fortepijonas

Programa
W. A. Mozart ir R. Schumann.


 

Fortepijoninis kvartetas susibūrė specialiai šių metų šventiniams koncertams Lietuvoje, programos pavadinime įausdamas retai sutinkamą, tačiau muzikų tarpe jautriai atpažįstamą Davidsbiundlerių draugijos įvaizdį, pasiekusį mus iš XIX amžiaus vidurio. Davidsbiundleriai – vokiečių kompozitoriaus Roberto Schumanno fantazijos vaisius, simbolizavęs broliją, kurios nariais kompozitorius neįtikėtinu būdu rinko gyvus ar net mirusius savo draugus, muzikus ir net kitų amžių kompozitorius. Jų tarpe buvo Mozartas, Chopinas, Paganinis, Berliozas, kompozitoriaus žmona Clara Vyk-Schumann, bibliniai herojai Florestanas, Euzebijus ir kt. Naudodamasis kai kurių jų vardais kaip slapyvardžiais, R. Schumannas rašė straipsnius savo laikraštyje „Neue Zeitung für Musik“ aistringai pasisakydamas už muzikos grynumą, pažangaus naujo meno idėjas, pasipriešinimą miesčioniškumui, vartotojiškumui, saloniniam skoniui. Tai kas jaudino kompozitorių tais laikais, tebėra aktualu ir mums. Tad ne veltui „Davidsbiundlerių kalėdos“ jau Lietuvoje, o koncerto programoje – davidsbiundlerių brolijos narių, kaip Kalėdų pasakoje atgijusių veikėjų, Wolfgango Amadėjaus Mozarto ir Roberto Schumanno kūriniai.

Idėjos autorės – Ieva Pranskutė ir Paulina Dūmanaitė norėjo bendram koncertui apjungti įvairiose šalyse gyvenančius muzikus. Tad entuziastingai susibūrusio ypatingo profesionalumo ansamblio sudėtyje – trys lietuvaitės: jau beveik dešimtmetį Vienoje gyvenanti I. Pranskutė, Barselonoje – P. Dūmanaitė, ir vilnietė – D. Juozapaitienė. Kartu su jomis – 2019-ųjų metų pavasarį su dideliu pasisekimu Lietuvoje debiutavęs kroatų violončelininkas Mislavas Braikovićius. Šiame žėrinčiame koncerte jaunieji menininkai atliks nuo kasdienybės pakylėjančią, pripildytą ypatingo gyvybingumo W. A. Mozarto muziką bei plačiais romantizmo potėpiais alsuojančius R. Schumanno opusus.

Ieva Pranskutė groti mokėsi nuo penkerių metų, o šešerių jau koncertavo su Lietuvos kameriniu orkestru. Nuo 2012-ųjų metų ji yra orkestro „Kremerata Baltica“ (vad. Gidon Kremer) artistė, scenoje grojusi su tokiais pasaulinio garso muzikais kaip Misha Maisky, Martha Argerich, Gábor Boldoczki, Mirga Gražinytė-Tyla, Andrei Korobeinikov, Heinrich Schiff, Sergei Nakariakov, Michail Pletnev, Julianna Avdejeva, Igor Ozim, Pavel Vernikov, Dora Schwarzberg, Shmuel Ashkenazi, Stephan Picard, Sergei Malov, Petru Munteanu, Sergei Krylov, Tanja Becker-Bender, Reinhard Latzko, Gidon Kremer ir kt.

Smuikininkė, įvairių konkursų laureatė, LR ambasados Austrijoje apdovanota už Lietuvos kultūros sklaidą tarptautinėje erdvėje, mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje (mok. B. Šmidtienės kl.), nuo 2010 m. studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. I. Armonaitės kl.), 2011–2017 m. – Vienos Muzikos ir vaizduojamųjų menų universitete (prof. P. Vernikovo smuiko kl. ir prof. J. Meisslio kamerinio ansamblio kl.), 2015–2016 m. studijavo Prancūzijos nacionalinėje Liono muzikos ir šokio konservatorijoje (prof. M. Piketty kl.).

Atlikėja pastoviai koncertuoja su orkestru, kameriniais ansambliais („Xylos Trio“, „Doreen Quartet“), groja rečitalius įvairiose Europos koncertų salėse, tame tarpe ir prestižinėse „Wiener Konzerthaus“, „Wiener Musikverein“, „F. Schubert Geburtshaus“, „Austrian National library“, dalyvauja garsiuose festivaliuose – „ISA“, „Wien Modern“ Austrijoje, „Festival Musique aux 4 Horizons à Ronchamp“ Prancūzijoje, „Accademia Internazionale di Musica di Cagliari“ Italijoje ir kt. 2015 metais ji laimėjo konkursą dalyvauti legendinio muziko Yehudi Menuhino įsteigtame projekte „Live Music Now“, 2018 m. buvo projekto „Festakt gegen gewalt und rassismus“ dalyvė.

Dovilė Juozapaitienė mokėsi Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijoje, studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. P. Radzevičiaus kl.), kur įgijo atlikėjo bei pedagogo profesinių kvalifikacijų muzikos magistro laipsnius, vėliau studijas LMTA tęsė kaip meno aspirantė ir įgijo meno licenciato kvalifikacinį laipsnį. Ji yra daugelio respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatė savo meistriškumą tobulinusi žymių atlikėjų ir pedagogų B. Pasquier, P. H. Xuereb, G. Hamann, A. Roggen, H. Kefer alto meistriškumo kursuose bei kamerinės muzikos meistriškumo kursuose su pelniusių tarptautinį pripažinimą kvartetų – „Amadeus“, Bartoko ir kt. nariais.

D. Juozapaitienė kaip solistė koncertavo su Lietuvos nacionaliniu, Kauno miesto, bei LMTA studentų simfoniniais, Lietuvos ir Šv. Kristoforo kameriniais orkestrais. Ji grojo tarptautiniame G. Mahlerio jaunimo simfoniniame orkestre. Altininkė dažnai pasirodo kaip įvairių kamerinių ansamblių artistė, yra koncertavusi su Vilniaus, Čiurlionio, „Chordos“ styginių kvartetais, žymiais užsienio ir Lietuvos muzikais. 2004-2008 metais buvo Kauno styginių kvarteto altininkė. Su šiuo kolektyvu dalyvavo koncertiniuose turnė Lietuvoje, Danijoje, Argentinoje, Čilėje, įvairiuose muzikos festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje. Nuo 2008 metų – Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro artistė.

Mislav Brajković – pastovus kamerinių ansamblių „Doreen Quartet“ bei „Xylos trio“ narys, studijavo Zagrebo muzikos universitete, Lichtenšteino tarptautinėje muzikos akademijoje, o pastaruoju metu studijuoja Vienos Muzikos ir vaizduojamųjų menų universitete (prof. Reinhardo Latzko kl.). Violončelininkas net keturis kartus apdovanotas Kroatijos Mokslo ir švietimo ministerijos apdovanojimu „Žinių Oskaras“(Oskar znanja) už išskirtinius pasiekimus tarptautiniuose ir nacionaliniuose konkursuose: I-oji premija ir publikos prizas tarptautiniame konkurse „Lions Grand Prix“, I-oji premija Kroatijos nacionaliniame bei „HDGPP“ konkursuose, II-oji premija tarptautiniuose Antonio Janigro vardo bei „CIMA“ konkursuose, Specialusis prizas tarptautiniame Rudolfo Matzo vardo violončelininkų konkurse. Kaip kamerinės muzikos atlikėjas Kroatijos valstybiniame kamerinės muzikos konkurse jis apdovanotas I-aja premija, tarptautiniame „Ars Nova“ konkurse Trieste (Italija) – I-aja premija bei Aukso taure, tarptautinėje kamerinės muzikos vasaros akademijoje „ISA“ – Zoltán Kodály apdovanojimu.

M. Brajković koncertavo prestižinėse salėse „Musikverein“, „Konzerthaus“, „MuTh – Konzertsaal der Wiener Sängerknaben“, „ORF RadioKulturhaus“ Austrijoje, Vatroslavo Lisinskio koncertų salėje Kroatijoje. Jo scenos partneriais buvo žinomi violončelininkai László Mezö, Valter Dešpalj, Xenia Jankovic, Michael Flaxman, Gustavo Tavares, László Fenyö, Reinhard Latzko, Romain Garioud bei Jerome Pernoo. Jis dalyvavo žymiuose kamerinės muzikos festivaliuose: „Styrian“,„Loisiarte“,„ISA“ Austrijoje, „Violončelės bienalė“ Nyderlanduose, „Dubrovniko vasaros festivalis“ bei „Muzikos vakarai Osore“ Kroatijoje“ ir kt.

Paulina Dūmanaitė – jau beveik dešimtmetį gyvenanti Barselonoje, pirmąjį ryškų muzikinės karjeros žingsnį žengė būdama aštuonerių metų, koncertuodama su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru diriguojant prof. Sauliui Sondeckiui. Ji mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiulionio menų mokykloje, studijavo Katalonijos Aukštojoje muzikos mokykloje (ESMUC) prof. Pierre Reach klasėje bei Bazelio aukštojoje muzikos mokykloje, prof. Claudio Martinez-Mehner klasėje. Atlikėjišką meistriškumą ji tobulino tokių garsių pianistų kaip D. Baškirov, F. Rados, B. Berman, R. Gothony, P. Badura-Skoda, Lang Lang, N. Seriogina ir kt. meistriškumo pamokose.

Talentingai pianistei stipendijas skyrė Mstislavo Rostropovičiaus, AIE, Annos Riera fondai. 2019-aisiais metais P. Dūmanaitė yra laimėjusi reikšmingus apdovanojimus tarptautiniuose konkursuose, 2019-aisiais buvo apdovanota LR Kultūros ministerijos Jaunojo muzikos atlikėjo premija.

P. Dūmanaitė koncertuoja kaip solistė, o taip pat kaip įvairių kamerinių ansamblių dalyvė, pasataruoju metu – duetu su ispanų violončelininku Salvador Bolón. Ji yra grojusi žymiuose festivaliuose ir garsiose koncertų salėse, kurių tarpe Barselonoje esančios erdvės – Katalonijos muzikos rūmai (Palau de la Música Catalana), bei „Auditorija“  (L'Auditori).BILIETUS PARDUODA:   

ORGANIZATORIUS: VšĮ AMBRA VOX
INFORMACIJA: +370 612 31170