į pradžią
KONCERTAI UŽUTRAKYJE
UŽUTRAKIO DVARAS
KAIP NUVYKTI
KONTAKTAI
APIE MUS
PARTNERIAI
SKAITYTI PLAČIAU
spausdinti
DESERTAS IŠ VIENOS

Gegužės 28 d., sekmadienį, 15 val.

UŽUTRAKIO DVARO SODYBOS RŪMUOSE

 

Atlikėjai

BARBORA VALIUKEVIČIŪTĖ, smuikas
VLADAS BARANAUSKAS, aktorius
EVELINA PILIPAVIČIŪTĖ, fortepijonas

 

Programa

F. Kreisler, V. Monti, R. Strauss ir kitų kompozitorių
kūriniai iš smuiko repertuaro aukso fondo.

 

Tai žaismingas, ilgesingas, romantiškas, šmaikštus, dialogiškas ir unikalus teatralizuotas muzikinis renginys nukeliantis į XIX a. pabaigos Vieną. Į Vieną, kuri kvepia kava ir pirmosiomis kavinėmis, Dunojumi, aistra, šokiu bei pašėlusiai virtuoziška Frico Kreislerio muzika, sklindančia iš teatrų ir bohemiškų koncertų salonų, iš rūmų ir namų, iš Dunojaus bangų, iš stulbinančios architektūros...

 

„Užtenka koncertų metu sėdėti rimtais, įsitempusiais veidais. Norisi, kad moterys būtų atviresnės, o vyrai – jausmingesni, dėmesingesni. Norime, kad žiūrovai pamatytų, jog ir muzikai geba šmaikštauti, pasakoti juokingus nuotykius, pamerkti akį publikai ir paflirtuoti. Siekiame sukurti tikrą šventę ir kartu pasilinksminti lyg tikroje XIX a. Vienos vakaronėje“, – kalba atlikėjai.

 

Barbora Valiukevičiūtė bakalauro laipsnį įgijo Manheteno muzikos mokykloje (Manhattan School of Music) profesoriaus Grigorjaus Kalinovskio smuiko klasėje bei Stony Brook Universitete (State University of New York at Stony Brook) profesoriaus Philipo Setzerio ir Emersono styginių kvarteto klasėje. Magistro laipsnį atlikėja įgijo DePaul universitete (DePaul University) profesoriaus Ilja Kalerio smuiko klasėje.

 

B. Valiukevičiūtės griežiamų rečitalių bei kamerinės muzikos publika klausėsi tokiose garsiausiose pasaulio koncertų salėse kaip „Metropolitan Museum Concert Hall“, „Veronica Hagman Hall“, „Staller Center for The Arts“ ( JAV), „Auditorium al Duomo“ Florencijoje (Italija), „Fukuoja Across Hall“ (Japonija). Jos scenos partneriais buvo Ieva Jokubavičiūtė, Raul Rodriguez, Leon Livshin, Vadim Gluzman, Miles Masicotte ir kt.

 

Evelina Pilipavičiūtė studijavo Kauno Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje, kur įgijo du bakalauro laispnius: fortepijono atlikėjos (prof. Rūta Rikterė) ir dainavimo specialybės (prof. Vladimiras Prudnikovas). Ji dalyvavo įvairiuose meistriškumo kursuose: pianistų G. Aleknos, E. Minkštimo, F. Pavri, B. Vainiūnaitės, G. Bandzinaitės, J. Fisher, N. Ralytės bei dainininkų V. Rein, R. Lampsatytės, S. Skjervoldo pamokose.

 

E. Pilipavičiūtė aktyviai koncertuoja ir kaip dainininkė, ir kaip koncertmeisterė. Ji yra pasirodžiusi tokiuose tarptautiniuose festivaliuose: kamerinės muzikos festivalis „Avanti“ (Kaunas, 2014), „Mikkeli Music Festival XXII“ (Suomija, 2014), „Faberge Ball“ su Kauno miesto simfoniniu orkestru (Pernu, 2016). 2013 metais VIII tarptautiniame Klaudia Taev operos solistų konkurse atlikėja pelnė geriausios koncertmeisterės apdovanojimą. Pianistė dirba VDU Muzikos akademijoje ir J. Gruodžio konservatorijoje koncertmeistere.

 

Vladas Baranauskas – Lietuvos teatro ir kino aktorius. Nuo 1969 metų – Šiaulių dramos teatro aktorius, nuo 1996 metų – šio teatro trupės vedėjas. Vaidino Lietuvos televizijos ir radijo spektakliuose. Jis sukūrė per 100 vaidmenų teatre, monospektaklį „Lietuvos lopymas“ (pagal Vlado Putvinskio-Pūtvio laiškus), filmavosi Lietuvos ir Rusijos meniniuose kino filmuose.BILIETUS PARDUODA:  

ORGANIZATORIUS: VšĮ AMBRA VOX
INFORMACIJA: +370 612 31170