į pradžią
KONCERTAI UŽUTRAKYJE
UŽUTRAKIO DVARAS
KAIP NUVYKTI
KONTAKTAI
APIE MUS
PARTNERIAI
SKAITYTI PLAČIAU
spausdinti
GITARŲ SUOKALBIS

 

Birželio 5 d., sekmadienį, 15 val.
UŽUTRAKIO DVARO SODYBOS RŪMUOSE

Atlikėjai

SERGEJUS KRINICINAS, gitara
ZIGMAS ČEPULĖNAS, gitara


Programa
D. Scarlatti, M. D. Pujol, D. Kavanagh ir kt.
 

Koncerte girdėsime spalvingą gitarų dueto programą. Gitarų virtuozų S. Krinicino ir Z. Čepulėno rankose instrumentai stebins plačiomis tembrinėmis galimybėmis, džiugins tiek ištaigia baroko epochos muzikos nuotaika, tiek ugningais ispaniškais ritmais. Programoje skambės kūriniai iš gitaros muzikos aukso fondo.

Sergejus Krinicinas – Baltijos gitarų kvarteto narys, pradėjo mokytis groti gitara  pas Lietuvos klasikinės gitaros mokyklos įkūrėją Jurgį Rimkevičių. Vėliau studijavo Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (doc. J. Kurausko kl.). 2000-2002 m. stažavosi Maskvoje pas garsų rusų gitaristą ir pedagogą A. Frauči.


Atlikėjas yra Lietuvos klasikinės gitaros festivalių bei konkursų laureatas.  Jis 2000-2001 m. surengė koncertinį turą Rusijoje bei Vokietijoje, nuo 2002 m. aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje. Gitaristas koncertavo su Lietuvos (diriguojant prof. S. Sondeckiui), Kauno, LMTA, Klaipėdos kameriniais orkestrais bei Kauno simfoniniu orkestru. Jis scenoje dažnai pasirodo su dainininkėmis R. Novikaite bei J. Leitaite, įvairiais instrumentalistais, o su garsiu smuikininku Vilhelmu Čepinskiu įkūrė didelio pasisekimo sulaukusį ansamblį „Džentelmenų duetas“.

S. Krinicinas yra aktyvus pedagogas, 2001-aisiais metais įkūręs gitaros klasę Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje, išugdęs ne vieną respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatą.  Nuo 2011 m. dėsto Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje.

 

Zigmas Čepulėnas – klasikinės gitaros atlikėjas, vienas iš Baltijos gitarų kvarteto įkūrėjų (2004) ir jo narys, mokėsi Ignalinos muzikos mokykloje (mok. V. Panavo kl.), studijavo Vilniaus konservatorijoje (dėst. A. Pauliukevičiaus kl.) bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (doc. J. Kurausko kl.) Meistriškumą tobulino pasaulinio garso gitarų pedagogų, tokių kaip Aleksandras Frauči, Antonio Gonsalves, Jose Maria Gallardo del Rey, Corona Guitar Quartet narių bei flamenko gitaristo Paco Serrano kursuose.

 

Su Baltijos gitarų kvartetu – vienu iš lyderiaujančių kvartetų Baltijos šalyse, Z. Čepulėnas yra koncertavęs prestižinėse daugiau nei dvidešimt penkių pasaulio šalių koncertų salėse. Taip pat atlikėjas daug grojo su kitais kolektyvais ir solo Vokietijoje, Latvijoje, Estijoje. Kaip solistas jis daug koncertavo ir su Vilniaus universiteto kameriniu orkestru (Lietuva, Prancūzija). Gitaristas yra dalyvavęs tarptautiniame Lietuvos – Belgijos šiuolaikinės muzikos projekte, koncertavęs Concertgebouw Brugge su „LENsemble" (Lietuvos Ansamblių tinklas) ir „Het Collectief“ (Belgija), grojęs su akordeonistu Martynu Levickiu ir orkestru „Mikroorkestra“, pasirodęs su Lietuvos Nacionaliniu simfoniniu orkestru (gitaros solo partija A. Skulte 5-osios simfonijos premjeroje).

 

Z. Čepulėnas yra vienas iš Tarptautinio Baltijos gitarų festivalio ir konkurso bei  Tarptautinio klasikinės gitaros šiuolaikinės muzikos konkurso organizatorių. Jis nuolat kviečiamas į kitų konkursų žiuri Lietuvoje bei užsienyje. Nuo 2009 m. kasmet vykstančiame Baltijos gitarų festivalyje veda atviras pamokas, moderuoja seminarus, verčia užsienio svečių paskaitas, pritraukdamas geriausius pasaulio pedagogus, gitarų meistrus, gydytojus, psichologus, muzikos atlikėjus. Jis veda meistriškumo pamokas ir kituose Europoje aukštai vertinamuose renginiuose: tarptautiniame Izerlono simpoziume (Vokietija / 2008, 2009, 2011, 2014); tarptautiniame gitaros festivalyje European Guitar Teachers Association (Kipras / 2011). Šiais metais, kartu su Baltijos gitarų kvartetu, atlikėjas vėl pakviestas koncertuoti ir vesti meistriškumo kursus Izerlono simpoziume.

 

Z. Čepulėnas dirba pedagoginį darbą Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijoje, bei Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje, jo mokiniai – įvairių respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatai. Savo darbus gitaristas papildo ir leidybine veikla.BILIETUS PARDUODA:  

ORGANIZATORIUS: VšĮ AMBRA VOX
INFORMACIJA: +370 612 31170