į pradžią
KONCERTAI UŽUTRAKYJE
UŽUTRAKIO DVARAS
KAIP NUVYKTI
KONTAKTAI
APIE MUS
PARTNERIAI
SKAITYTI PLAČIAU
spausdinti
ĮKVĖPIMO ŽEMĖ

 

Balandžio 28 d., sekmadienį, 15 val.
UŽUTRAKIO DVARO SODYBOS RŪMUOSE

Atlikėjos

VIRGINIJA KOCHANSKYTĖ, režisierė ir aktorė
RITA PREIKŠAITĖ, mecosopranas
RŪTA BLAŠKYTĖ, fortepijonas


Programa
E. Grygo dainos ir kūriniai fortepijonui,

skaitomi kompozitoriaus laiškai.

 

2023 metais meno pasaulis mini norvegų kompozitoriaus Edvardo Grygo (Edvard Hagerup Grieg 1843 - 1907) 180-ąsias gimimo metines. Tad ir programa „Įkvėpimo žemė“ - dedikacija E. Grygui, kurioje kompozitoriaus minčių ir jausmų verpetai atsivers jo dainose (tekstų vertimai Ramutės Skučaitės), fortepijoninėse pjesėse, bei laiškuose (vertė D. Bielskytė). „Tarsi iš įvairių pusių tyrinėdamos E. Grygo kūrybos prigimtį, atlikėjos apnuogina dosnios įkvėpimo žemės subrandintą menininko sielą ir ji skleidžiasi visu sodrumu, gyvybingumu, užburdama klausytojus vaizdinių gelme ir grožiu. Programoje per dainas ir laiškus subtiliai skleidžiasi kompozitoriaus meilė tėvynei, santykis su Dievu, kūrybos ir gyvenimo prasmės paieškos, jausmai mylimajai, grožio ilgesys.“, - taip programą apibūdino muzikologė J. Žakienė.

 

O štai kaip apie kūrybos procesą rašė pats kompozitorius: „Panirti į save kūrybos metu, užmirštant viską - man regis, yra būtina sąlyga tam, kad sukurtum kažką nuostabaus. Įkvėpimas yra gražiausia, ką patiria menininkas! Ir kol įkvėpimas neapleidžia kūrėjo, šis nardo idėjų pasaulyje aukštai virš visų, absoliučiai virš visų gyvenimo negandų. Ir tai žmonės vadina egoizmu?! Bet užmiršti save - visiškai žmogiška būsena! Galiausiai, menas yra tai, kas virš liūdesio ir troškimų, ko neįmanoma išreikšti kitaip. Tokiomis akimirkomis atrodo, kad išsilaisvinęs iš savo žemiškojo apvalkalo, palaimingai sklandai grožio ilgesio sklidinoje erdvėje.“     

 

Virginija Kochanskytė – aktorė, režisierė, Klaipėdos universiteto SHMF docentė, UNICEF Lietuva Geros valios ambasadorė, nuolat stebinanti gerbėjus ne tik ekspresijos sklidina tekstų interpretacija, bet ir kūrybos intelektualumu, teatrine žaisme, muzikos ir žodžio derme.

 

Rita Preikšaitė – Kauno Valstybinio muzikinio teatro solistė, aktyviai koncertuojanti kamerinės muzikos atlikėja, pedagogė. Ji yra sukūrusi daug operų, operečių, miuziklų vaidmenų, koncertavusi daugelyje Europos valstybių, JAV, Bahamose, jos repertuare stambios formos vokalinių simfoninių kūrinių solo partijos, kamerinio žanro kūriniai. Nuo 2010 m. R. Preikšaitė – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, nuo 2011 m. – Kauno Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos dėstytoja.

 

Rūta Blaškytė, pradėjusi muzikės kelią Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre koncertmeistere, vėliau įsitvirtino Kaune. Atlikėja yra Kauno valstybinio muzikinio teatro koncertmeisterė ir  Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos Dainavimo katedros akompaniatorė. Taip pat ji – ansamblio RAMuzika narė. R. Blaškytė rengia koncertus su įvairiais Lietuvos ir pasaulio atlikėjais. Su Donato Ravini bei Vigaile Karpavičiūte publikai yra paruošusi ir pristačiusi eilę puikių klasikinių programų. Pianistė pasižymi išskirtiniu profesiniu atidumu solistui, sukurdama nuostabų muzikinį dialogą. 

BILIETUS PARDUODA:  

ORGANIZATORIUS: VšĮ AMBRA VOX
INFORMACIJA: +370 612 31170