į pradžią
KONCERTAI UŽUTRAKYJE
UŽUTRAKIO DVARAS
KAIP NUVYKTI
KONTAKTAI
APIE MUS
PARTNERIAI
SKAITYTI PLAČIAU
spausdinti
JE T‘AIME! / MYLIU TAVE!

Gegužės 3 d., sekmadienį, 15 val.

UŽUTRAKIO DVARO SODYBOS RŪMUOSE

Atlikėjos
KAROLINA GLINSKAITĖ
, sopranas
BIRUTĖ ASEVIČIŪTĖ, fortepijonas


Koncerte dalyvauja

SAULĖ ASEVIČIŪTĖ, smuikas

Programa
G. Fauré, C. Debussy, G. Puccini, P. Mascagni, J. Massenet,
F. Cilea, E. Grieg, R. Sakamoto, A. Piazzolla, B. Kutavičius.
Skaitomi tekstai iš „Giesmių giesmės“.


Kas yra ta, kuri sušvinta tarsi aušra,

graži kaip mėnulis, šviesi tartum saulė,
pagarbią baimę kelianti lyg pulkas su vėliavomis?
Ištrauka iš „Giesmių giesmės“

 

„Manyje gyva meilės idėja. Ji auga ir transformuojasi kartu su patirtimi. Aš, kaip menininkė, gyvenu jausmų chaose. Mano susižavėjimo objektu gali tapti ne tik realūs žmonės, jų talentai, scenos herojai, vaidmenys, kuriuos įkūniju dainuodama, bet ir pats išgyvenimas. Meilė – gyvenimo variklis, muzika – jausmų kurstytoja, aistra – noras gyventi ir kurti“, – mintimis dalijasi solistė K. Glinskaitė ir priduria: „Simboliška Motinos dieną koncertuoti su Birute ir Saule – motina ir dukra. Šią dieną gražiausias emocijas, kurias sukelia muzika ir poezija, skiriame mamoms ir jų pasiaukojančiai meilei“.

 

Koncerte skambės tekstai iš vieno nuostabiausių himnų meilei – „Giesmių giesmės“. Šioje programoje menininkės kuria savitą himną meilei, pažadinančiai kūrybines galias, polėkį ir fantaziją. Jos ragina atverti širdis pačiam meilės jausmui – meilės žmogui, tėvynei, gamtai ar gyvenimui... „Meilė yra tokia, kokią mes išgyvename. Ji gali būti audringa, beribė, gal net nežinanti saiko arba tyli, sėjanti ramybę ir susitelkimą. Kaip ir muzika, kurią išgirsite koncerte“, – teigia atlikėjos.

 

Karolina Glinskaitė studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. V. Noreikos kl.), 2014–2015 metų sezone ji – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistė-stažuotoja. Čia dainininkė sukūrė Anninos ir Giovannos vaidmenis (G. Verdi operos „Traviata“ ir „Ernani“) bei Leonoros vaidmenį (L. van Beethoveno opera „Fidelio“).

K. Glinskaitė koncertavo Lietuvoje, Italijoje, Belgijoje, JAV, dalyvavo įvairiuose tarptautiniuose muzikos festivaliuose, dainavo „Vilnius City Opera“ spektaliuose. Jau septintus metus atlikėja yra jungtinio klasikos ir džiazo projekto „Baroque Contempo“ narė.

 

Birutė Asevičiūtė – tarptautinių konkursų laureatė, studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, pianizmo meistriškumą tobulino meistriškumo pamokose pas žymius profesorius: Jack Weinrock (JAV), A. Juozapėnaitė-Eesmaa (Estija), Ulrich Eisenlohr (Vokietija), Heike-Dorothee Alardt (Vokietija), Helene Luyten (Belgija), Michel Tranchant (Prancūzija), S. Malcev (Rusija) ir kt.

 

B. Asevičiūtė koncertuoja su tokiomis scenos žvaigždėmis kaip M. Vitulskis, L. Mikalauskas, J. Vaškevičiūtė, O. Kolobovaitė ir kitais atlikėjais. Jai teko garbė akompanuoti ir Maestro Virgilijui Noreikai. Pianistė dažnai pasirodo įvairiuose festivaliuose („Permainų muzika“, „Tebūnie naktis“, „Pavasario gaida“, „Mūsų miesteliai“, „Kai skamba gatvės“ (Rusija), M. K. Oginskio tarptautiniame festivalyje (Baltarusija/Lietuva) ir daugelyje kitų, pati kuria koncertines programas. 2019 metų vasarą, kartu su Karolina Glinskaite ir Saule Asevičiūte gastroliavo JAV.

 

Saulė Asevičiūtė smuiko specialybės mokosi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje. Jos pirmoji mokytoja – B. Šmidtienė, o šiuo metu – I. Gylytė. Papildomos – kontraboso – specialybės Saulė mokosi Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje (mok. A. Puidoko kl.).

 

Smuikininkė yra respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatė: III vieta respublikiniame K. Ivaškevičiaus stygininkų konkurse, II vieta tarptautiniame konkurse „Muzika be sienų“(kamerinių ansamblių kategorija), III vieta konkurse-festivalyje „Gaidų pynė 2017“(kartu su kameriniu ansambliu „Saulė, Pijus ir draugai“), Grand Prix tarptautiniame konkurse „Summer Talent League“. Ji yra koncertavusi Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, Vilniaus kongresų, Chodkevičių, Užutrakio dvaro sodybos rūmuose, „White Piano Hall” koncertų salėje, Vilniaus Rotušėje su orkestru, diriguojant žymiajai M. Gražinytei-Tylai. Ji dalyvavo gastrolėse Rusijoje: Sankt-Peterburgo Ermitažo teatro salėje ir Didžiojo Naugardo filharmonijoje. 2019 metų vasarą, kartu su Karolina Glinskaite ir Birute Asevičiūte gastroliavo JAV.

 

S. Asevičiūtė yra daugkartinė konkurso „Dainų dainelė“ dalyvė, TV laidos „Talentų ringas“ dalyvė, jauniausia TV laidos „Vunderkindai“ vedėja (kartu su TV žurnalistu I. Krupavičiumi). Ji vedė Prezidentės Dalios Grybauskaitės organizuotos šventės „Knygų Kalėdos“ bei „Unicef“ renginio tiesiogines TV transliacijas.BILIETUS PARDUODA:   

ORGANIZATORIUS: VšĮ AMBRA VOX
INFORMACIJA: +370 612 31170