į pradžią
KONCERTAI UŽUTRAKYJE
UŽUTRAKIO DVARAS
KAIP NUVYKTI
KONTAKTAI
APIE MUS
PARTNERIAI
SKAITYTI PLAČIAU
spausdinti
NEUŽMIRŠK MANĘS


Gegužės 7 d., sekmadienį, 15 val.

UŽUTRAKIO DVARO SODYBOS RŪMUOSE

Atlikėjai

RITA PREIKŠAITĖ, mecosopranas
EGIDIJUS BAVIKINAS, tenoras
VIRGINIJA KOCHANSKYTĖ, aktorė
BEATA VINGRAITĖ, fortepijonas


Scenarijus ir režisūra
VIRGINIJA KOCHANSKYTĖ

Programa
C. Saint-Saënso, A. Ponchiellio, Fr. Leháro, I. Kálmáno
operų ir operečių arijos, E. Griego, E. de Curtis,
Č. Sasnausko, K. Mašanausko, V. Bartulio dainos.
R. Vanago knygos „Malūnininkas ir mėnuo“ ištraukos.

Italijos operos teatrų žvaigždė Anna Zabello (Ona Zabielaitė‑Karvelienė, 1899–1955) – solistė (kontraltas, mecosopranas) ir pedagogė. Ji studijavo vokalą Sankt Peterburgo valstybinėje konservatorijoje ir Romos Šv. Cecilijos karališkojoje muzikos akademijoje. Dainininkė 1928–1930 metais buvo Romos Adriano karališkosios operos, 1936–1938 metais – Atėnų Karališkojo operos teatro „Olimpia“ primadona (aukščiausio pripažinimo pasiekė pastarajame teatre). Kaip „Olimpijos“ teatro solistė Ona Zabielaitė-Karvelienė 1938 metais gastroliavo Vienoje, Budapešte surengė keturis solinius koncertus. Taip pat ji dainavo Kremonos, Čivitavekijos, Neapolio ir kitų operos teatrų spektakliuose, o prasidėjus Antrajam pasauliniam karui grįžo į Lietuvą, dėstė Vilniaus muzikos mokykloje ir Vilniaus konservatorijoje (1940–1949).


Programa „Neužmiršk manęs“ skirta Onos Zabielaitės-Karvelienės bei Anykščių elektrinės ir malūno bendrasavininkio, Anykščių šviesuolio Jono Karvelio meilės istorijai ir dramatiškam likimui atminti. Scenarijus sukurtas remiantis Rimanto Vanago dokumentine knyga „Malūnininkas ir mėnuo“. Knygoje aprašoma pasiaukojanti, nesavanaudiška meilė, lydėjusi J. Karvelio ir garsios operos solistės gyvenimą  - nuo pirmosios jų pažinties, Onos studijų metų, blaškymosi tarp Italijos ir Lietuvos, ir iki paskutinės jos gyvenimo dienos.

Scenoje Kauno muzikinio teatro solistė Rita Preikšaitė atliks Onos Zabielaitės-Karvelienės vaidmenį, jos vyro J. Karvelio – solistas Egidijus Bavikinas. Girdėsime arijų ir dainų iš O. Zabielaitės-Karvelienės repertuaro. Atlikėjams akomponuos pianistė Beata Vingraitė. Istoriją pasakos aktorė Virginija Kochanskytė.BILIETUS PARDUODA:  

ORGANIZATORIUS: VšĮ AMBRA VOX
INFORMACIJA: +370 612 31170