į pradžią
KONCERTAI UŽUTRAKYJE
UŽUTRAKIO DVARAS
KAIP NUVYKTI
KONTAKTAI
APIE MUS
PARTNERIAI
SKAITYTI PLAČIAU
spausdinti
PAVASARIO IMPRESIJOSKovo 17 d., sekmadienį, 14 val.

UŽUTRAKIO DVARO SODYBOS RŪMUOSE

TRIO „GRAZIOSO“

JOANA GEDMINTAITĖ, sopranas
VIKTORIJA ZABRODAITĖ, fleita
ŠVIESĖ ČEPLIAUSKAITĖ, fortepijonas


Koncerto vedėja
Irena Žilinskienė

Programa
Romantizmo epochos kompozitorių kūriniai.


Trio „Grazioso“ motto – „net tai,  kas labai sudėtinga atliekame lengvai, paprastai ir grakščiai“. Tad žėrintis ansamblio pasirodymų lengvumas ir elegancija romantiškoms pavasario impresijoms pridės kažko nežemiško, atgimti kviečiančio. „Aplodismentams aidint į salę tarsi gulbės įplaukė trys moteriškumą spinduliuojančios atlikėjos. Jų muzikavime romantizmo estetika skleidėsi per prabangą ir paprastumą, lyg tikrojo kilnumo nuojauta. Atrodė laikas sustojo...“, – apie koncertą rašė ansamblio gerbėja.

Trio „Grazioso“, koncertuojančio nuo 1997 m., repertuare gausu įvairių autorių ir epochų kūrinių, tačiau reikšmingiausią vietą užima romantinė muzika. Ansamblis sulaukė pripažinimo Lietuvoje, Danijoje, Vokietijoje, Lenkijoje ir kt., 2006 m. išleido kompaktinę plokštelę, jo įrašų yra LRT fonduose. Klausytojus žavi išskirtinis trio ansambliškumas, susiklausymas, muzikinio alsavimo darna.

Joana Gedmintaitė – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (prof. I. Milkevičiūtės kl.) absolventė, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistė, 2002 m. apdovanota „Operos švyturių“ nominacija „Metų operos viltis“. Ji ne kartą pelnė „Metų solistės“ vardą už tokius vaidmenis kaip Rachelė (J. F. Halevy „Žydė“, 2004), Siuzana (W. A. Mozart „Figaro vedybos“, 2010), Rozina (G. Rossini „Sevilijos kirpėjas“, 2014). 2015 metais solistei įteiktas „Auksinis scenos kryžius“ (už Violetos vaidmenį G. Verdi operoje „Traviata“). J. Gedmintaitė dažnai koncertuoja su Lietuvos valstybiniu ir Lietuvos nacionaliniu simfoniniais orkestrais, atlieka soprano partijas stambaus vokalinio-instrumentinio žanro kūriniuose, nuo 1997 m. yra trio „Grazioso” solistė. Ji dainavo Didžiojoje Britanijoje, Estijoje, Japonijoje, JAV, Prancūzijoje, Švedijoje, Šveicarijoje ir kt., yra kviečiama dalyvauti prestižiniame Spoleto festivalyje (JAV), 2005 m. atstovavo Lietuvos kultūrą parodoje „Expo 2005“ (Japonija).

Viktorija Zabrodaitė atlieka programas įvairiuose koncertų cikluose, dažnai kviečiama groti tokiuose koncertuose ir festivaliuose kaip „Alma mater musicalis“, „Paežerių“, „Pažaislio muzikos“, „Biržų pilies“, „Netradicinių ansamblių fantazija ir žavesys“, „Rūmų muzika“, „Didysis muzikų paradas“, „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ ir kt. Atlikėja pasirodo su įvairių sudėčių kameriniais ansambliais, koncertuoja Lietuvoje, Itaijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Austrijoje. Fleitininkės scenos partneriai: Kęstučio Grybausko pianistų kvartetas, Čiurlionio kvartetas, žymūs Lietuvos ir Vokietijos vargonininkai, akordeonų kvintetas „Modus“, trio „Grazioso“ ir kt. Su pianiste Š. Čepliauskaite atlikėja įkūrė ansamblį „Duo Sensibile“ bei išleido kompaktinę plokštelę (2015). Jos įrašų yra LRT fonduose.

Šviesė Čepliauskaitė – pianistė, kurios koncertinis gyvenimas itin aktyvus. Ji kasmet parengia po keletą solinių programų, groja su įvairiais kameriniais ansambliais, instrumentininkais ir dainininkais. Atlikėja yra pasirodžiusi su Lietuvos nacionaliniu bei Kauno miesto simfoniniais orkestrais, Tomsko kameriniu orkestru, koncertavusi D. Britanijoje, Rusijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Belgijoje, Japonijoje, Prancūzijoje, Olandijoje, tarptautiniuose festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje. Ji yra išleidusi kompaktines plokšteles – „F. Chopin. Valsai“ (2004), „M. K. Oginskis. Atsisveikinimas su Tėvyne“ (2009), „CHOPIN LT“ (2010), „Sensibile“ (2014), įrašiusi W. A. Mozarto, F. Chopino, K. Szymanowskio kūrinių Lietuvos Radijui. Ji dirba kaip žiuri narė tarptautiniuose konkursuose, nuo dėsto Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje (nuo 2019 m. – docentė), 2019 metais vedė radijo laidą „Pakeliui su klasika“. Š. Čepliauskaitė apdovanota Lenkijos Respublikos garbės ženklu „Už nuopelnus Lenkijos kultūrai“ (2011) bei Lenkijos Prezidento skiriamu Auksiniu Kryžiumi (2019).BILIETUS PARDUODA:  

ORGANIZATORIUS: VšĮ AMBRA VOX
INFORMACIJA: +370 612 31170