į pradžią
KONCERTAI UŽUTRAKYJE
UŽUTRAKIO DVARAS
KAIP NUVYKTI
KONTAKTAI
APIE MUS
PARTNERIAI
SKAITYTI PLAČIAU
spausdinti
PAVASARIO SVAJOS

KONCERTĄ PRISTATO

 

Balandžio 9 d., sekmadienį, 15 val.
UŽUTRAKIO DVARO SODYBOS RŪMUOSE

Atlikėjai

ANMIRA DUO
ANTON ABANOVIČ
, fleita
MARIJA MIROVSKAJA, fortepijonas


Programa
F. Schubert - F. Liszt „Pavasario svajos“
J. Brahms Dvi rapsodijos op. 79
F. Schubert Sonata smuikui ir fortepijonui A-dur (fleitai aranž. A. Abanovičius)
C. Franck Sonata smuikui ir fortepijonui A-dur (fleitai aranž. A. Abanovičius)


 

Anton Abanovič Maskvos Gnesinų muzikos akademijos absolventas (1997), mokslus tęsė pas prof. Mariną Piccininį (JAV) ir prof. Feliksą Rengglį (Šveicarija). Fleitininkas yra daugelio tarptautinių konkursų laureatas ir turi menų daktaro laipsnį (Ph. D).
 

Atlikėjas nuo 1994 metų dirbo tokiuose simfoniniuose orkestruose, kuriems vadovavo pasaulinio garso muzikai – Mstislavas Rostropovičius, Genadijus Roždestvenskis, Valerijus Polianskis, Markas Gorenšteinas ir kt., surengė solinius koncertus bei gastroliavo su orkestrais ir ansambliais Austrijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Olandijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Suomijoje, Japonijoje. Jis grojo Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos Didžiojoje, Mažojoje ir Rachmaninovo, Maskvos tarptautinių muzikos namų, Miuncheno Gasteig, Bazelio muzikos akademijos, Freiburgo aukštosios muzikos mokyklos salėse, Maskvos valstybinėje akademinėje bei Tokijo filharmonijose.
 

A. Abanovič yra kvarteto „Flavio“ (fleita, smuikas, altas ir violončelė) įkūrėjas. 2009 – 2011 m. jis buvo tarptautinio konkurso „Mano mėgstamiausia fleita“ žiuri narys, 2012 bei 2014 metais – Tarptautinio konkurso „Gnessinfest“ organizatorius ir žiuri narys. 2014 m. A. Abanovič tapo pirmosios Maskvos fleitistų aukščiausio meistriškumo klasės steigėju ir meno vadovu kartu su vienu iš pasaulyje garsiausių fleitininku Sir James Galway (Anglija) bei profesoriais iš Prancūzijos Pierre-Yves Artaud ir Vincent Lucas.
 

Marija Mirovskaja gimė Charkove (Ukraina). 2000-aisiais metais pianistė su pagyrimu baigė Maskvos Gnesinų muzikos akademiją, o 2002-aisiais, kaip koncertuojanti pianistė, baigė šios akademijos aspirantūrą. Nuo 2011-ųjų metų pianistė gyvena Vilniuje, dirba Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, yra Lietuvos muzikų sąjungos narė.
 

Atlikėjos debiutas su simfoniniu orkestru įvyko, kai jai buvo vienuolika metų. Keturiolikos ji sugrojo pirmą solinį koncertą. Nuo 1998 metų M. Mirovskaja bendradarbiavo su Maskvos valstybine akademine filharmonija: koncertavo kaip solistė, grojo ansamblio „Klassik“ (pučiamųjų instrumentų kvintetas su fortepijonu) bei kamerinio orkestro „Ekselente“ (vad. J. Nepalo) sudėtyse. Pianistė reguliariai rengia rečitalius Rusijos, Ukrainos, Vokietijos, Šveicarijos, Ispanijos koncertų salėse, nuolat groja solo su įvairiais orkestrais, dalyvauja tarptautiniuose festivaliuose. Ji bendradarbiauja su dirigentais V. Kucenko, D. Orlovu, Ukrainos liaudies artistu A. Gulianickiu, P. Baginskiu, J. Janko, A. Hurginu. Dažnai atlieka šiuolaikinių kompozitorių kūrinių premjeras.
 

Apie M. Mirovskają Ukrainos bei Šveicarijos radijo ir televizijos kanalai yra sukūrę laidų. 1998 metais Berno radijuje (Šveicarija) pianistė įrašė Mozarto ir Chopino kūrinių.BILIETUS PARDUODA BILIETAI LT

ORGANIZATORIUS VšĮ AMBRA VOX
INFORMACIJA: +370 612 31170