į pradžią
KONCERTAI UŽUTRAKYJE
UŽUTRAKIO DVARAS
KAIP NUVYKTI
KONTAKTAI
APIE MUS
PARTNERIAI
SKAITYTI PLAČIAU
spausdinti
PAVASARIO TANGO

 

Gegužės 5 d., sekmadienį, 15 val.
UŽUTRAKIO DVARO SODYBOS RŪMUOSE

Atlikėjai

JUSTINAS MAČYS, fleita
JULIUS JONUŠAS, violončelė
DONALDAS BRUŽAS, fortepijonas


Programa
Ástor Piazzolla Ciklas „Keturi metų laikai Buenos Airėse“

(„Žiema“, „Pavasaris“, „Vasara“, „Ruduo“)

Ástor Piazzolla „Angelo siuita“

(„Angelo milonga“, „Angelo mirtis“, „Angelo prisikėlimas“)

Ástor Piazzolla tango: „Grand Tango“, „Escolaso“, „Chau Paris“, „Meditango“,
„Undertango“, „Violentango“, „Retrato de Milton“.

Kūrinių aranžuotės - D. Bružo.

 


Ástoro Piazzollos, argentinietiškojo tango meistro, Argentinoje vadinto „El Gran Astor“ (Didysis Astoras), pavardė šiandienos koncertų programose figūruoja itin dažnai. Atlikėjus ir publiką traukia argentiniečio muzikos originalumas, ilgesinga melodija, magiškas ritmas, su tango aistra meistriškai derinama klasikinės muzikos struktūra.

Muziko kelią Á. Piazzolla pradėjo kaip tango atlikėjas, grodavęs tango šokėjams. Kompozitorius studijavo Paryžiuje (pas žymiąją pedagogę Nadia Boulanger), bet grįžęs atgal į Argentiną, grįžo ir prie savo argentinietiškos prigimties – tango, į tradicinio tango muziką įliedamas džiazo bei klasikinės muzikos elementų. Taip gimė „naujasis tango“ (Tango nuevo) – tango nebe kojoms, bet ausims, kuris iki šiol yra neatsiejamas nuo „El Gran Astor“ vardo. Á. Piazzolla suteikė šiam žanrui reikšmingumo: anksčiau skambėjęs Buenos Airių priemiesčio kavinėse, tango įsitvirtino garsiausių koncertų salių scenose. Kompozitorius rašė daug muzikos kino filmams, spektakliams, baletams, tačiau jo kūryboje dominuoja tango, kurių vien per paskutiniuosius 10 gyvenimo metų jis sukūrė virš 300.

Didžiausias iššūkis grojantiems Á. Piazzollos muziką yra tai, kad jo originalių partitūrų nėra daug, tad jo muzikos atlikimas šiais laikais daug priklauso nuo atlikėjų techninio pasirengimo, kūrybiškumo ir žinojimo. Vienas tokių Á. Piazzollos muzikos žinovų – tai aranžuotojas ir aistringas kompozitoriaus kūrybos puoselėtojas pianistas Donaldas Bružas. Jo nepailstamo domėjimosi ir noro, jog ši muzika skambėtų Lietuvoje, dėka, gimė ne viena Á. Piazzollos muzikos programa su žymiausiais Lietuvos instrumentininkais ir vokalistais, o ir šiame koncerte skambėsiantys opusai taip pat priklauso jo plunksnai – visi kūriniai fleitai, violončelei ir fortepijonui aranžuoti būtent Donaldo Bružo.

Justinas Mačys studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos prof. A. Vizgirdos fleitos klasėje bei prof. J. Aleksos ir doc. R. Šerveniko dirigavimo klasėje. Studijas tęsė Liono (Prancūzija) Nacionalinės muzikos ir šokio konservatorijos profesorių Ph. Bernold ir J. Beaudiment fleitos klasėje. Meistriškumą tobulino tokių profesorių kaip Ph. Bernold, V. Bottazzini, P. Gresset, B. Gisler-Haase, G. Bourgogne ir kt. meistriškumo kursuose. Atlikėjas yra Panevėžio muzikinio teatro fleitos grupės primarijus, dirigentas ir pedagogas.

 

Julius Jonušas nuo penkiolikos metų gyveno ir mokėsi Jungtinėje Karalystėje. Jis mokėsi prestižinėje Chethamo vardo muzikos mokykloje Mančesteryje (prof. Anna Menzies kl), studijavo Karališkajame Šiaurės muzikos Koledže (prof. Nicholas Jones ir prof. Leonard Elschenbroich kl.), kur įgijo bakalauro laipsnį, bei atliko vienerių metų trukmės kamerinio ansamblio rezidenciją. Studijų metais pianistas įgijo neįkainojamos muzikinės patirties koncertuodamas visoje šalyje bei gerai pasaulyje žinomose salėse, mokydamasis iš pasaulinio garso meno meistrų ir kurdamas muzikines partnerystes su bendraamžiais. Nuo 2022 m. atlikėjas grįžo į Lietuvą.

Donaldas Bružas – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventas, legendinio pianisto ir kompozitoriaus Stasio Vainiūno mokinys, ilgametis Panevėžio muzikos mokyklos koncertmeisteris bei nepailstantis Á. Piazzollos muzikos puoselėtojas, aranžuotojas, žinovas. BILIETUS PARDUODA:  

ORGANIZATORIUS: VšĮ AMBRA VOX
INFORMACIJA: +370 612 31170