į pradžią
KONCERTAI UŽUTRAKYJE
UŽUTRAKIO DVARAS
KAIP NUVYKTI
KONTAKTAI
APIE MUS
PARTNERIAI
SKAITYTI PLAČIAU
spausdinti
ROŽĖS KAVALIERIUS


 


Iš kairės: R. Lampsatytė, J. Gedmintaitė, N. Katz, S. Paz.

 

Gruodžio 17 d., sekmadienį, 14 val.
UŽUTRAKIO DVARO SODYBOS RŪMUOSE 

Atlikėjai
JOANA GEDMINTAITĖ, sopranas
NOAM KATZ, sopranas
SALOMÉ PAZ, mecocopranas
ŽILVINAS BRAZAUSKAS, tenoras


Koncerte dalyvauja pianistė
RAMINTA LAMPSATYTĖ

Programa
Ištraukos iš R. Strausso komiškos operos
„Rožės kavalierius“. R. Strausso dainos. 

 

 

„Rožės kavalierius“ – žavinga meilės, galantiškumo, nesusipratimų ir slaptų troškimų kupina opera. Tai – valsų stichija, pripildyta Vienos dvasios bei šiam muzikos kultūros centrui būdingo aristokratiškumo, elegancijos, grakštumo ir subtilaus humoro. Ši opera (sukurta 1911 m.) vadinama vienu didžiausių Vokietijos ir visos Europos operos šedevrų. Jos veiksmas vyksta XVIII amžiaus Vienoje, galingos imperijos sostinėje, imperatorienės Marijos Teresės valdymo laikais. Įprastinėje intrigoje, kai prasisiekęs turčius stengiasi išleisti dukrą už kilmingo senyvo, finansinių sunkumų turinčio barono, bet tikroji meilė suardo jų planus, visgi kaip centrinė figūra išryškėja Maršalienės personažas, kuriame įsikūnija visa tai, kas šioje komiškoje operoje nejuokinga…

Teatralizuotame koncerte Užutrakio rūmuose skambės operos fragmentai. Nors šioje programoje ir nepasirodys visi veikėjai, jų gyvenimas scenoje bus ne mažiau intriguojančiu. Sudėtingą Maršalienės vaidmenį atliks operos primadona Joana Gedmintaitė. 


Joana Gedmintaitė – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (prof. I. Milkevičiūtės kl.) absolventė, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistė. 2002 m. dainininkė apdovanota „Operos švyturių“ nominacija „Metų operos viltis“, ne kartą yra pelniusi „Metų solistės“ varda: už Rachelės vaidmenį J. F. Halevy operoje „Žydė“, 2004 m.; už Siuzanos vaidmenį W. A. Mozarto operoje „Figaro vedybos“, 2010 m.; už Rozinos vaidmenį G. Rossini operoje „Sevilijos kirpėjas“, 2014 m. 2015 metais solistei įteiktas „Auksinis scenos kryžius“ (už Violetos vaidmenį G. Verdi operoje „Traviata“).

J. Gedmintaitė dažnai koncertuoja su Lietuvos valstybiniu ir Lietuvos nacionaliniu simfoniniais orkestrais, atlieka soprano partijas daugelyje oratorijų, mišių, kantatų. Ji dainavo Didžiojoje Britanijoje, Estijoje, Japonijoje, JAV, Prancūzijoje, Švedijoje, Šveicarijoje ir kt, yra kviečiama į prestižinį Spoleto festivalį JAV. Su Lietuvos dailės muziejaus kanklių trio gastroliavo JAV, su Vilniaus universiteto kameriniu orkestru – Švedijoje. 2005 m. atstovavo Lietuvos kultūrai Japonijoje vykusioje „Expo 2005“ parodoje.

Noam Katz (Izraelis), baigusi operos studijas Tel Avive, dabar gyvena ir koncertuoja Vokietijoje. Yra parengusi daug operos ir operečių vaidmenų.

Salomé Paz (Izraelis) studijavo Tel Avive ir dabar gyvena Berlyne. Dalyvavo Vilniaus Valdovų rūmuose su dirbtiniu intelektu atkurtos operos „Andromeda“ atlikime ir Kauno kultūros festivalio oficialioje programoje.

Žilvinas Brazauskas gyvena Berlyne. Žinomas kaip puikus Lietuvos jaunas klarnetininkas, plačiai koncertuojantis Europoje solo ir su trio „Agora“, pradeda ir tenoro karjerą. Šiame koncerte jį girdėsite dainininko amplua.

Raminta Lampsatytė, gimusi JAV, yra žymi kultūros veikėja, Lietuvos ambasados kultūros ryšių atstovė Austrijoje, Šveicarijoje ir Lichtenšteine, Lietuvos kompozitorių sąjungos garbės narė, Hamburgo Aukštosios muzikos ir teatro mokyklos profesorė, pianistė, mokslininkė bei pedagogė, rengianti meistriškumo kursus Europoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Azijoje. R. Lampsatytė yra parengusi leidinių apie lietuvių moderniąją muziką, kompozitorius Bronių Kutavičių ir Osvaldą Balakauską, operos dainininkę Marijoną Rakauskaitę. Pastaraisiais metais profesorė itin dažnai lankosi tėvynėje. Kiekvienas jos atvykimas į Lietuvą yra susietas su įvairiais muzikiniais projektais, kurie apjungia šalies ir užsienio atlikėjus.BILIETUS PARDUODA:  

ORGANIZATORIUS: VšĮ AMBRA VOX
INFORMACIJA: +370 612 31170