į pradžią
KONCERTAI UŽUTRAKYJE
UŽUTRAKIO DVARAS
KAIP NUVYKTI
KONTAKTAI
APIE MUS
PARTNERIAI
SKAITYTI PLAČIAU
spausdinti
SAKSOFONAI NEMELUOJA!

KONCERTĄ PRISTATO
Balandžio 1 d., šeštadienis, 15 val.
Užutrakio dvaro sodybos rūmuose

Atlikėjai

PETRAS VYŠNIAUSKAS
, sopraninis saksofonas
PAULINA BAKŠAITĖ, sopraninis saksofonas

SIMAS PETKEVIČIUS, altinis saksofonas
LINA ŠATKUTĖ, fortepijonas


Programa
Bus skelbiama vėliau

 

„(...) Petras Vyšniauskas yra vienas geriausių soprano
saksofonininkų, girdėtų per daugybę metų“,

– Bruce Gallanter, JAV (2006).

 

Šiame koncerte Lietuvos džiazo žvaigždė Petras Vyšniauskas pasirodys kartu su savo mokiniais – Respublikinio Petro Vyšniausko saksofonininkų festivalio-konkurso Plungėje (2015) nugalėtojais, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentais Paulina Bakšaite bei Simu Petkevičiumi. Pasak atlikėjų „pusiau rimtoje“ koncerto programoje skambės džiazas, klasika ir pokštai.

Petras Vyšniauskas yra ne tik vienas originaliausių šių laikų saksofonininkų, pagerbtas dešimtimis apdovanojimų, tarp kurių – Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija, LR Vyriausybės meno premija, LDK Gedimino V laipsnio ordinas, Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijos (WIPO) aukso medalis, Baltijos asamblėjos meno premija, bet ir vienas Lietuvos profesionaliosios saksofono mokyklos pradininkų, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius.

Apie P. Vyšniauską rašoma: „Jo sopraninis saksofonas geba kalbėti, dainuoti, šaukti, raudoti, čiulbėti, o giliai etniška muzika pasiduoda spontaniškų improvizacijų tėkmei“. Jis – universalus menininkas, multiinstrumentininkas, grojantis sopraniniu, altiniu, tenoriniu saksofonais, klarnetu, akordeonu, fortepijonu, muzikuojantis tiek su tradicinėmis, tiek su pačiomis netikėčiausiomis atlikėjų sudėtimis, repertuare talpinantis džiazo kompozicijas, akademinės muzikos opusus, autorines improvizacijas bei savo kūrinius. Daugiau kaip 50-tyje dramos teatro spektaklių ir filmų skamba P. Vyšniausko parašyta muzika.

Saksofonininko scenos partneriais buvo tokie džiazo grandai kaip Steve Lacy, Bobo Stenson, Han Bennink, Tomasz Stanko, Jon Christensen, Kent Carter, Theo Jörgensmann, Jimmy Owens, Elliott Sharp, Paul Jeffrey, Charlie Mariano, Karl Berger, Anatoly Vapirov, Reiner Winterschladen, John Law, Steve Swell, Hilliard Greene, Vijay Iyer, John Lindberg, Antoni Donchev, Mark Tokar. Jis yra pasirodęs festivaliuose Europoje, Japonijoje, JAV, Australijoje, dalyvavo svarbiuose tarptautiniuose džiazo projektuose „East Meet West“, „Jazz Baltica“, „Octet Ost“, „The International Varna Big Band“, koncertavęs su Prahos filharmonijos bei Niujorko St. Luko simfoniniais orkestrais, Paryžiaus radijo ir Niujorko „Metropolitan Opera“ chorais. Gerai žinomas ir jo duetas su dainininke Veronika Povilioniene.

Viena pagrindinių P. Vyšniausko tarptautinių grupių – „Ganelin Trio Priority“. Čia jis groja su klavišininku iš Izraelio Viačeslavu Ganelinu bei vokiečių būgnininku Klausu Kugeliu. Šio trio pasirodymus garsiausiose salėse palydi puikūs muzikos kritikų, rašančių žymiausiems leidiniams, vertinimai. BILIETUS PARDUODA: BILIETAI LT

ORGANIZATORIUS: VšĮ AMBRA VOX
INFORMACIJA: +370 612 31170