į pradžią
KONCERTAI UŽUTRAKYJE
UŽUTRAKIO DVARAS
KAIP NUVYKTI
KONTAKTAI
APIE MUS
PARTNERIAI
SKAITYTI PLAČIAU
spausdinti
SOFIJOS TYZENHAUZAITĖS JAUSMŲ ATSPINDŽIAI

https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/sofijos-tyzenhauzaites-jausmu-atspindziai-334775/

 

Spalio 10 d., sekmadienį, 15 val.
UŽUTRAKIO DVARO SODYBOS RŪMUOSE


VIRGINIJA KOCHANSKYTĖ, aktorė
KRISTINA SIURBYTĖ, sopranas
ANDRIUS APŠEGA, baritonas
BEATA VINGRAITĖ, fortepijonas


Idėjos autorė
Virginija Kochanskytė


Spektaklio scenarijus ir režisūra
Virginija Kochanskytė, Kristina Siurbytė


Programa
F. Chopin, P. Čaikovskij, F. Lehár, I. Kálmán, P. Bulakhov,
D. Rybkin. Ištraukos iš Sofijos Tyzenhauzaitės knygos „Reminiscencijos“.


2020-aisiais metais buvo minimos pirmosios Lietuvos rašytojos grafienės Sofijos Tyzenhauzaitės de Šuazel-Gufjė 230-osios gimimo metinės. Tačiau šiai iškiliai datai skirto renginio žiūrovams teko palaukti - dėl pandemijos jis buvo nukeltas. Naujoji spektaklio data – spalio 10-oji. Lauksime visų klausytojų, o ypač tų, kurie savo anksčiau įsigytus bilietus išsaugojo net metus laiko.

Sofijos Tyzenhauzaitės talentą vertino ir su ja bičiuliavosi prancūzų rašytojai A. Diuma, A. de Miusė, o knygos būdavo žaibiškai išperkamos. Jos asmenybės žavesiui neatsispyrė ne tik imperatorius Aleksandras I, bet ir Napoleonas Bonapartas, kuris, po pralaimėjimo traukdamasis su prancūzų armija, yra ištaręs: ,,Maloniausia, ką pajutau tame žygyje į Rusiją – tai pažintis su Sofija Tyzenhauzaite“. Sofija šią jausmų dramą vadino rožine svajone, kuriai nebuvo lemta išsipildyti. Deja, daugiau apie rašytoją, sukūrusią net dvyliką romanų, nedažnas žino kažką daugiau.

 

Žmogaus kūryba liudija įvairias jo patirtis – asmenines, kultūrines, kūrybines, istorines. Tad vientisame šio kamerinio spektaklio dramaturginiame audinyje – Sofijos Tyzenhauzaitės knygos ,,Reminiscencijos“ (1862) ištraukose, papildytose muzikiniais kūriniais – atsiveria Sofijos jausmai bei jos gyvenimo kelionės vingiai. Rašytojos knygoje meistriškai aprašyti atsiminimai ir jausmų atspindžiai dar stipriau ir giliau išgyvenami, kai dramatiškus romantiškos meilės posūkius spektaklyje jautriai perteikia Kauno valstybinio muzikinio teatro solistai Kristina Siurbytė ir Andrius Apšega, pianistė Beata Vingraitė, o į Sofijos gyvenimo patirčių verpetus panardina įtaigūs aktorės Virginijos Kochanskytės monologai, stebinantys netikėtomis rašytojos gyvenimo kelionės interpretacijomis. Subtiliai išgyvenama jausmų istorija, puošnūs istoriniai XIX a. kostiumai, geniali muzika, įtaigi aktorių vaidyba žiūrovus visa esybe įtraukia į spektaklio vyksmą.BILIETUS PARDUODA:   

ORGANIZATORIUS: VšĮ AMBRA VOX
INFORMACIJA: +370 612 31170