į pradžią
KONCERTAI UŽUTRAKYJE
UŽUTRAKIO DVARAS
KAIP NUVYKTI
KONTAKTAI
APIE MUS
PARTNERIAI
SKAITYTI PLAČIAU
spausdinti
ŠOKIO SŪKURYJE!

 

Balandžio 30 d., sekmadienį, 15 val.
UŽUTRAKIO DVARO SODYBOS RŪMUOSE

Atlikėjai

SVETLANA MAIGIENĖ, smuikas
DONATAS BAGURSKAS, kontrabosas
ANDRIUS BALACHOVIČIUS, akordeonas

 

Koncerte dalyvauja
LINA GIEDRAITYTĖ
, fortepijonas

Programa
J. Strauss, J. Colombo, F. Kreisler,
J. Kosma, Ch. Guno, Á. Piazzolla.

 

Artėjanti Motinos diena... Jai – pavasario žiedai, valso garsai ir tango ritmai... Jai – pakylėta nuotaika, nuostabi atmosfera, puikus instrumentų skambesys... Argi nejuntate, kaip pasineriate į šią muziką?!

Svetlana Maigienė mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje (prof. U. Jagėlaitės kl.), studijavo LMTA, kur įgijo bakalauro ir magistro (M. Švėgždos von Bekker kl.) bei Meno licenciato (prof. I. Armonaitės kl.) laipsnius. Ji tobulinosi žymių smuikininkų A. Fischerio, P. Bermano, B. Garlitskio, M. Vengerovo meistriškumo kursuose ir kamerinės muzikos interpretavimo kursuose Austrijoje, Italijoje, Prancūzijoje. Atlikėja yra tarptautinių konkursų „En L’eglise de Kichompre“ (Prancūzija), „Trio Di Trieste“ (Italija) ir dviejų respublikinių konkursų Lietuvoje diplomantė bei laureatė. Smuikininkė daug koncertuoja, yra dalyvavusi muzikos festivaliuose ir orkestrų projektuose įvairiose Europos šalyse ir Centrinėje Amerikoje. Kaip solistė atlikėja griežė su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru,  „Kamerphilharmonie Amadé“ (Vokietija) bei Estijos, „Camerata Klaipėda“ ir Vilniaus universiteto kameriniais orkestrais. Ji yra parengusi edukacinių koncertų vaikams, solinių ir kamerinės muzikos programų: „Sonatų opusai“, „Lietuvių kompozicijos“, „Pavasario mūza“, „Kelionė į dieviškąją Florenciją“, „Tango ritmu“, „Brahmso vakarai“ ir kt. 2004–2007 m. S. Maigienė dirbo orkestre „Camerata Klaipėda“ (vad. V. Čepinskis), 2006–2007 m. buvo šio orkestro koncertmeistere, nuo 2009 m. – LVSO aukščiausios kategorijos artistė. Smuikininkė yra įgrojusi daug lietuvių kompozitorių kūrinių įrašų.

 

Donatas Bagurskas – kontraboso virtuozas, kritikų apdovanotas skambiu „kontraboso dainiaus“ epitetu. Garsiojoje Patricko Süskindo pjesėje „Kontrabosas“ teigiama – „laisvai griežiančių kontrabosininkų nebūna“, tačiau recenzijoje po D. Bagursko koncerto Vilniaus festivalyje, prieštaraujant griežtam P. Süskindo nuosprendžiui ir pabrėžiant D. Bagursko garso kultūrą, rašyta – „Būna, ir dar kaip!“.

 

Kaip solistas, grodamas su įvairiais kolektyvais, atlikėjas interpretavo ne vieną XIX a. italų kompozitoriaus, kontraboso virtuozo Giovannio Bottesini kūrinį bei kitų užsienio ir lietuvių autorių opusus, kuriuose šiam instrumentui skiriamas solo vaidmuo. D. Bagurskas nuolat griežia solo su įvairiais orkestrais, bendradarbiauja su Čiurlionio, „Chordos“, „Mettis“ styginių kvartetais, ansambliu „4 Tango“, su džiazo atlikėjais, 2009 m. dalyvavo ypatingame „Unicef“ labdaros koncerte „Pasaulio klasikos genijai“ (su Julianu Rachlinu, Itamaru Golanu, Richardu Joo, Aleksejumi Igudesmanu, Borisu Andrianovu ir seru Rogeru Moore’u atliko Camille’io Saint-Saënso ciklą „Žvėrių karnavalas“). Jis bendradarbiavo įrašant bulgarų kompozitorės Dobrinkos Tabakovos albumą „String Paths“ (išleido ECM), kuris 2014 m. buvo nominuotas „Grammy“ apdovanojimui. Neseniai atlikėjas išleido savo solinę kompaktinę plokštelę „Pažadas“ – pirmąją Lietuvoje, skirtą vien kontrabosui, kur lietuvių autorių muziką groja ir solo, ir su akompanimentu, ir su savo suburtu unikaliu kontrabosų orkestru. Kontrabosininko repertuaras itin platus – jis griežia muziką nuo baroko šedevrų iki šiuolaikinės muzikos kompozicijų, inicijuoja naujų opusų kontrabosui kūrimą, aranžuoja pasaulinės klasikos šedevrus. D. Bagurskas veda meistriškumo kursus, yra kviečiamas dalyvauti tarptautinių konkursų žiuri komisijų darbe.

 

Andrius Balachovičius mokėsi Vilniaus Balio Dvariono DMM, studijavo Vilniaus J. Tallat-Kelpšos konservatorijoje bei LMTA. Jis yra daugelio konkursų laureatas (solistų ir kamerinių ansamblių kategorijose) – Valtidone (Italija, 2001, II premija), Montesse (Italija, 2003, I premija), Stefano Bizzari (Italija) konkurse, koncertinių atlikėjų bei variete kategorijose – dvi laureato premijos. Atlikėjas daug koncertuoja su įvairiais ansambliais („Kasp Bigbandas“, „Media Luna“, „Tango gatos“, „Modus“, „Vilniaus Klezmeriai“ ir kt.), pasirodo prestižinėse koncertų salėse – Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, Vilniaus Rotušėje bei Kongresų rūmuose, Poznanės Rotušėje (Lenkija), Vienos F. Schuberto konservatorijoje (Austrija), yra dažnai kviečiamas muzikuoti LR Prezidentūroje ir Vyriausybės rūmuose. Jis – akordeonų kvinteto „Modus“ primarijus, su ansambliu koncertavęs daugelyje Europos šalių, dalyvavęs LMS rengiamuose koncertuose, laimėjęs prizines vietas ir Grand Prix tarptautiniuose konkursuose „Citta di Castelfidardo“, „Contesa Tina Orsi Anguissola Scotti“, Montese (Italija), Tartu (Estija), Sanoke (Lenkija). A. Balachovičius yra įgrojęs koncertinių įrašų Vokietijoje, Italijoje bei Lietuvos nacionaliniame radijuje ir televizijoje.

Lina Giedraitytė – ilgametė maestro Virgilijaus Noreikos scenos partnerė, per aštuoniolika bendravimo scenoje metų akompanavusi jam dešimtyse koncertų žymiausiose salėse Lietuvoje, Estijoje, Lenkijoje, Didžiojoje Britanijoje ir kt.


Pianistė taip pat koncertuoja su daugeliu kitų dainininkų bei instrumentalistų, yra grojusi su Nacionaliniu simfoniniu orkestru. Ji – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro pianistė, taip pat LMTA koncertmeisterė-asistentė. Lina Giedraitytė bendradarbiauja su „Vilnius City Opera“.BILIETUS PARDUODA:  

ORGANIZATORIUS: VšĮ AMBRA VOX
INFORMACIJA: +370 612 31170