į pradžią
KONCERTAI UŽUTRAKYJE
UŽUTRAKIO DVARAS
KAIP NUVYKTI
KONTAKTAI
APIE MUS
PARTNERIAI
SKAITYTI PLAČIAU
spausdinti
SUSTOJĘS LAIKAS

 

Lapkričio 14 d., sekmadienį, 14 val.
UŽUTRAKIO DVARO SODYBOS RŪMUOSE


Atlikėjai

GABIJA NATALEVIČIENĖ, fortepijonas
MYKOLAS NATALEVIČIUS, fortepijonas


Programa

Mykolas Natalevičius - „Svajingai“, „Psalmė“

Vidmantas Bartulis - „Hanami“, „Ūkanos“

Hans Otte - „Garsų knyga“

Mykolo Natalevičiaus improvizacijos

 

Kuomet aplinka kasdien stimuliuoja naujais vaizdais, garsais ir efektais, mes siūlome Jums akimirką ramybės ir sustojusio laiko, kartu įsiklausant į pavienius garsus, į tylą, į save...

 

Programos „Sustojęs laikas“ idėją inspiravo vokiečių kompozitoriaus ir pianisto Hanso Otte kūrinys „Garsų knyga“. Anot paties autoriaus, šis kūrinys – tai kelionė tylos ir garsų takais. Jos metu klausytojas susilieja su garsais, siekdamas atrasti juose savąjį pasaulį. H. Otte kompoziciniai eksperimentai atskleidžia fortepijoną kaip tembrinį ir melodingą instrumentą, išryškindamas plačias jo spalvų, dinamikos ir rezonanso galimybes. H. Otte kompozicijos, nors ir pasižymi labai minimaliomis priemonėmis, vis dėl to jų architektūra ir raiška yra subtilios ir rafinuotos.

 

Greta „Garsų knygos“ koncerte skambėsiantys lietuvių kompozitorių Vidmanto Bartulio ir Mykolo Natalevičiaus kūriniai, nors stilistiškai ir skirtingi, skleis panašią atmosferą ir mintis, o visa tai apjungs ir išplėtos M. Natalevičiaus atliekamos improvizacijos. Kartu su pianiste ir kompozitoriumi pasinersime į kitą laiko dimensiją, atverdami neišsemiamus fortepijono spalvų ir atspalvių klodus.

 

Gabija Natalevičienė mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. Veronikos Vitaitės kl.) bei Brno (Čekija) Janáčeko muzikos ir teatro akademijoje (prof. Jiří Skovajsa kl.), 2014 m. LMTA apgynė meno daktaro laipsnį. Ji yra respublikinių ir tarptautinių konkursų Lietuvoje, Anglijoje, Danijoje ir Graikijoje laureatė. Nuo 2012 metų G. Natalevičienė – LMTA bendro fortepijono katedros lektorė. Taip pat ji veda praktinius „Kritinės refleksijos“ seminarus LMTA atlikimo specialybių studentams.

 

Studijos meno doktorantūroje pastūmėjo G. Natalevičienę į sakralumo fortepijono muzikoje tyrinėjimus. Pažintis su specifinio žanro repertuaru paskatino ieškoti naujų spalvų, o rengiamiems koncertams – neįprastų formų. To pasekoje gimė tokie unikalūs projektai kaip 2016 m. Šv. Velykų išvakarėse įvykęs koncertas „Velyknaktis su Olivier Messiaenu“ (šv. Kotrynos bažnyčia), kuriame pianistė atliko 10 pjesių iš O. Messiaeno ciklo „Dvidešimt žvilgsnių į kūdikėlį Jėzų“. Susidomėjusi O. Messiaeno muzika, atlikėja vis daugiau dėmesio ėmė skirti ir kitų panašiame žanre kuriančių autorių kūrybai. Teminiuose rečitaliuose „Muzika ir meditacija“ (2015, Kristupo vasaros festivalis), „Velykos su prancūzų muzika“ (2017, festivalis „Pavasaris Piano.lt koncertų salėje“) greta O. Messiaeno kūrinių ji atliko C. Francko, A. Pärto, H. Otte, Ch. Tournemiro, L. Vierno bei šiuolaikinių lietuvių autorių – A. Remesos bei M. Natalevičiaus kūrinius sakralumo ir meditatyvumo temomis.

 

Mykolas Natalevičius – lietuvių kompozitorius, pianistas, dainininkas, dirbantis įvairiose muzikos srityse, nuo akustinės instrumentinės muzikos iki eksperimentinės elektronikos. Kompoziciją M. Natalevičius studijavo LMTA (prof. Vytauto Barkausko ir Ričardo Kabelio kl.), kur taip pat lankė dainavimo (dėstytojai Deividas Staponkus ir Algirdas Janutas) bei simfoninio dirigavimo (prof. Gintaras Rinkevičius) paskaitas. 2010 m. studijavo Danijos elektroninės muzikos institute (Henrik Munch kl.) bei Danijos Karališkoje akademijoje Aarhuse dainavimą (Ingrid Haking Raby kl.). 2011 m. Lietuvos kompozitorių sąjungos konkurse „Geriausias metų kūrinys“ pelnė debiuto premiją už kūrinį „Kampana“ simfoniniam orkestrui. 2012 m. kompozitorius apdovanotas LR Kultūros ministerijos Jaunojo kūrėjo premija. 2017 m. – išrinktas Lietuvos kompozitorių sąjungos pirmininku. Yra LMTA kompozicijos katedros docentas ir senato narys.

 

M. Natalevičius domisi menų sintezės idėjomis, yra meninio susivienijimo „Operomanija“ dalyvis. 2008 metais kartu su kolegomis iš kūrybinės grupės „Naujoji operos akcija“ buvo apdovanotas už geriausią sceninį kūrinį Lietuvos kompozitorių sąjungos rengiamuose Metų kūrinių rinkimuose. Jis taip pat rašo muziką dramos teatrui (2008 m. IX tarptautiniame universitetų teatrų forume „Traces of Generation“ apdovanotas už muziką spektakliui „Sugrįžimas“) bei videofilmams (videomenininko Rimo Sakalausko ir Mykolo Natalevičiaus bendras darbas „Sinchronizacija“, sukurtas 2009 metais, laimėjo septynis tarptautinius apdovanojimus bei buvo parodytas keturiasdešimtyje festivalių ir parodų įvairiose šalyse).

 

M. Natalevičiaus kompozicijos „Psalmė“ sukūrimą finansavo:

 BILIETUS PARDUODA:   

ORGANIZATORIUS: VšĮ AMBRA VOX
INFORMACIJA: +370 612 31170