į pradžią
KONCERTAI UŽUTRAKYJE
UŽUTRAKIO DVARAS
KAIP NUVYKTI
KONTAKTAI
APIE MUS
PARTNERIAI
SKAITYTI PLAČIAU
spausdinti
VIEN TIK BETHOVENAS!


Gruodžio 4 d., sekmadienį, 14 val.
UŽUTRAKIO DVARO SODYBOS RŪMUOSE

Atlikėjos

SAULĖ ŠERYTĖ, mecosopranas
BIRUTĖ ASEVIČIŪTĖ, fortepijonas


Koncerte dalyvauja
SAULĖ ASEVIČIŪTĖ, smuikas
PATRIKAS RADZEVIČIUS, fortepijonas


Programa
L. van Beethoven:
* Dainos „Adelaide“, „Wonne der Wehmut“, „An die
Hoffnung“, „Mailied", 
„La Marmotte“, „Neue Liebe, neues
Leben“, „Hoffnung“, „Liebes-Klage“, „Der Liebende“, „Das
Geheimnis“, „Resignation“, „Andenken“, „Ich liebe Dich“,
„Sehnsucht“, 
„Mephistos Flohlied“ aus Goethes „Faust“. 
* Sonata smuikui „Pavasario sonata“, Op. 5 Nr. 24 (I d.)


L. van Bethovenas (Ludwig van Beethoven, 1770–1827) visiems žinomas kaip kompozitorius, kūręs stambaus žanro – simfoninius, instrumentinius, vokalinius-instrumentinius – opusus. Tačiau ne mažiau įdomios ir jo dainos, kurios, deja, nėra dažnai atliekamos. Tad popietė Užutrakyje, skirta vokalinei Bethoveno kūrybai, – išskirtinė galimybė pasiklausyti šios muzikos, atliekamos tikrų dainos žanro profesionalių bei gilių interpretatorių – dainininkės S. Šerytės ir pianistės B. Asevičiūtės. Koncerto metu bus skaitomi dainų tekstų vertimai į lietuvių kalbą, padėsiantys geriau suprasti dainų prasmes. Programą papildys talentingų jaunųjų muzikų atliekama Bethoveno Sonata smuikui ir fortepijonui.

Saulė Šerytė mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA) bei Graco Muzikos ir vaizduojamųjų menų universitete (Austrija), kur įgijo meno magistrės laipsnį, 2014 m. LMTA apgynė meno projektą „Italų ir prancūzų baroko vokalinės muzikos ornamentika: istorinių šaltinių lyginamoji analizė“ ir įgijo menų daktarės laipsnį. Ji stažavo meistriškumo kursuose: Nyderlanduose („Holland Music Session“, prof.  Elly Ameling, prof. Daniel Ferro), Italijoje („Daniel Ferro Vocal Program“), Slovėnijoje („Hugo Wolf dainų interpretacija“, prof. Breda Zakotnik), Čekijoje ir Prancūzijoje (Sablé Baroko muzikos akademijos kursai), Lietuvoje („XXVII a. Baroko kamerinės muzikos subtilybės“, prof. Julie Hassler). Atlikėja yra tarptautinių „Wagner forum Graz“ ir Tiito Kuusiko kamerinės muzikos konkursų laureatė. 2008 m. S. Šerytei suteiktas Lietuvos meno kūrėjo statusas, nuo 2014 m. ji dėsto dainavimą LMTA.

S. Šerytės repertuare gausu Lied (vok. daina) žanro kūrinių, ji nuolat kaupia žinias ir praktiką šiame kultūros lauke: tobulinosi forumuose „European Liedforum“ Berlyne ir Vilniuje, Lied meistrų, profesorių J. Ph. Schulzes, A. Bauni,
U. Eisenlohro,  L. Dorfmano kursuose, dainų interpretacijas yra atlikusi su pianistais G. Ručyte, N. Ralyte, E. Kižyte-Ramoniene, D. Račiu. Su pastaruoju paruošė ne vieną Lied programą, koncertavo LR atstovybėse Sankt Peterburge ir Maskvoje, taip pat Vilniuje, Kaune bei daugelyje Lietuvos miestų. Su pianistu G. Raudoniu solistė parengė dainų programas „Eduardo Mörikes poezija dainose“ ir „Jei mano eilės turėtų sparnus“. Taip pat jos repertuare yra scenos veikalų partijos – Bradamantė (G. F. Händelio „Alcina“), Trečioji Dama (W. A. Mozarto „Stebuklingoji fleita“), Marcellina (W. A. Mozarto „Figaro vedybos“), Antonijos Motinos Balsas (J. Offenbacho „Hofmano pasakos“), Grafienė (A. Lortzing „Gamtos balsas“) ir kt., vokalinės partijos stambiuose vokalinio-instrumentinio žanro kūriniuose –G. Pergolesi „Stabat Mater“, A. Vivaldi „Gloria“ ir „Stabat Mater“, J. S. Bacho „Pasija pagal Joną“, „Mišios h-moll“ ir kt.


Solistė dainavo festivaliuose „Karintijos vasara“ bei „Styrijos ruduo“ Austrijoje, „Slovėnijos muzikos dienos“ Slovėnijoje, „Sugrįžimai“, „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“, „Vargonų vasara“ Lietuvoje ir kt., koncertavo su Lietuvos kameriniu, Šv. Kristoforo kameriniu, Baltarusijos valstybiniu kameriniu orkestrais, senosios muzikos programas atliko su kameriniu ansambliu „Musica humana“, chorais „Jauna muzika“ ir „Aidija“, senosios muzikos ansambliais „Duo barocco“, „Affectus“, „Concertino delle donne“ ir „Canto fiorito“.


Birutė Asevičiūtė – tarptautinių konkursų laureatė, studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, pianizmo meistriškumą tobulino meistriškumo pamokose pas žymius profesorius: Jack Weinrock (JAV), A. Juozapėnaitė-Eesmaa (Estija), Ulrich Eisenlohr (Vokietija), Heike-Dorothee Alardt (Vokietija), Helene Luyten (Belgija), Michel Tranchant (Prancūzija), S. Malcev (Rusija) ir kt.

Atlikėja koncertuoja su tokiomis scenos žvaigždėmis kaip M. Vitulskis, L. Mikalauskas, J. Vaškevičiūtė, O. Kolobovaitė ir kt., yra buvusi Maestro Virgilijaus Noreikos scenos partnere. Pianistė dažnai pasirodo įvairiuose festivaliuose („Permainų muzika“, „Tebūnie naktis“, „Pavasario gaida“, „Mūsų miesteliai“, „Kai skamba gatvės“ (Rusija), M. K. Oginskio tarptautiniame festivalyje (Baltarusija/Lietuva) ir daugelyje kitų, pati kuria koncertines programas. Ji taip pat yra lektorė, skaitanti pranešimus Lietuvos pedagogams ir muzikantams.BILIETUS PARDUODA:  

ORGANIZATORIUS: VšĮ AMBRA VOX
INFORMACIJA: +370 612 31170