į pradžią
KONCERTAI UŽUTRAKYJE
UŽUTRAKIO DVARAS
KAIP NUVYKTI
KONTAKTAI
APIE MUS
PARTNERIAI
SKAITYTI PLAČIAU
spausdinti
ŽMOGAUS MISTERIJA. DEDIKACIJA VINCUI KUDIRKAI

RENGINĮ PRISTATOSausio 21 d., sekmadienį, 14 val.

UŽUTRAKIO DVARO SODYBOS RŪMUOSE

Aktorė

VIRGINIJA KOCHANSKYTĖ


STYGINIŲ KVARTETAS „MUSICA LIBERA“

Sandra Mamina, smuikas
Teodora Morta Staigė, smuikas
Edvinas Kaziukaitis, altas
Tomas Mikalauskas, violončelė


INGA MAKNAVIČIENĖ, fortepijonas

Programa

Vinco Kudirkos eilėraščiai, satyros,
laiškai, prisiminimai, muzikiniai kūriniai.


„Šis literatūrinis-muzikinis pasakojimas, sukurtas V. Kudirkos kūrybinio palikimo pagrindu, skiriamas Lietuvos gydytojo, prozininko, poeto, publicisto, kritiko, vertėjo, kompozitoriaus, Lietuvos Respublikos nacionalinio himno autoriaus, vieno iš lietuvių tautinio sąjūdžio ideologų, laikraščio „Varpas“ steigėjų (1889) bei „Tėvynės varpų“ redaktoriaus – dr. Vinco Kudirkos (1858–1899) atminimui“, – mintimis apie projektą dalinasi programos sumanytoja, scenarijaus autorė ir atlikėja Virginija Kochanskytė.

 

Remiantis V. Kudirkos kūriniais, prisiminimais, laiškais, autobiografinėmis pastabomis pasakojime kuriamas gyvybingas ir šiuolaikiškas šios svarbios Lietuvai asmenybės portretas. Atlikėjai veda V. Kudirkos gyvenimo ir kūrybos keliu – atverčiami jo literatūrinės kūrybos puslapiai, skamba visi aštuoni išlikę instrumentiniai kūriniai, atsiskleidžia jo daugialypės veiklos, dariusios įtaką mūsų meno raidai ir žmonių apsisprendimams, gelmė ir galia (būtent du Kudirkos surinktų ir išleistų lietuviškų dainų natų sąsiuviniai „Kanklės“ tapo pagrindu pirmosioms Dainų švenčių programoms). Apie šį muzikinį-literatūrinį pasakojimą lietuvių literatūros tyrinėtojas, humanitarinių mokslų daktaras prof. Vytautas Kubilius yra sakęs: „Įtikinamesnės šiuolaikiniam žmogui V. Kudirkos asmenybės ir jo kūrybos interpretacijos neteko girdėti“.

 

Programa „Žmogaus misterija. Dedikacija Vincui Kudirkai“ buvo įrašyta ir kompaktinėje plokštelėje. Jos užfiksavimas laikmenoje ypač aktualus šiais laikais, kai globalizacijos procesai negailestingai naikina tautiškumą, tapatumą bei tautos identiteto unikalumą.

 

Virginija Kochanskytė – aktorė, režisierė, Klaipėdos universiteto docentė, UNICEF Lietuva Geros valios ambasadorė. Tai menininkė, pelniusi daugelį apdovanojimų už vaidmenis teatre bei nepakartojamus poetinius skaitymus. Ji nuolat stebina gerbėjus ne tik ekspresijos sklidina tekstų interpretacija, bet ir jos kuriamų projektų intelektualumu, muzikos ir žodžio derme, teatrališkumu. Aktorė kartu su įvairių sričių menininkais nuolat įgyvendina originalias kamerines programas, o jos pristatomų muzikinių-literatūrinių projektų maršrutai driekiasi ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

 

Inga Maknavičienė – tarptautinių konkursų laureatė, pianistė, Klaipėdos universiteto docentė, per visą kūrybinio darbo laikotarpį surengusi per 900 koncertų Lietuvoje ir užsienyje (Austrijoje, Belgijoje, Estijoje, Čekijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Šveicarijoje, Švedijoje, Suomijoje, Rusijoje ir kt.). Pianistė rengia solinius koncertus, groja su Lietuvos kameriniais ir simfoniniais orkestrais, atlieka įvairias kamerinės muzikos programas, dalyvauja rašytojų ir poetų knygų pristatymuose, kartu su Klaipėdos valstybinio dramos teatro aktoriais ir šio krašto literatūrologais, istorikais rengia muzikines literatūrines istorines kompozijas. 2003 metais I. Maknavičienei įteiktas apdovanojimas „Geriausia Klaipėdos universiteto menininkė“, 2006 metais jai paskirta Klaipėdos universiteto „Klasco“ premija ,,Už nuopelnus menotyros ir meno srityje“.

 

Kvartetas „Musica Libera“ – Klaipėdoje susibūręs profesionalių menininkų ansamblis, kurio repertuare gausu klasikinių kūrinių, taip pat šiuolaikinių kompozicijų ir net populiarios muzikos aranžuočių. „Mėgstame groti viską – nuo Bacho iki U2, Depeche Mode ir daugelio kitų.“, – teigia patys kvarteto artistai. BILIETUS PARDUODA:    

ORGANIZATORIUS: VšĮ AMBRA VOX
INFORMACIJA: +370 612 31170